Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté

Tohle je dokonale jiný svět, kterému normální člověk snad ani nemá šanci porozumět. Pokud byste měli k dispozici 10 milionů korun v hotovosti, jistě byste si za to mohli koupit spoustu věcí. A nebo můžete mít jen pár nicotných náhradních dílů na Bugatti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté

28.5.2022 | Petr Prokopec

Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté

/

Foto: Bugatti

Tohle je dokonale jiný svět, kterému normální člověk snad ani nemá šanci porozumět. Pokud byste měli k dispozici 10 milionů korun v hotovosti, jistě byste si za to mohli koupit spoustu věcí. A nebo můžete mít jen pár nicotných náhradních dílů na Bugatti.

Před několika málo týdny se na eBay objevila kola z Bugatti Veyron. Ta vyráběla společnost OZ Racing speciální metodou kování, aby ustála zátěž danou vysokými rychlostmi. Nezapomínejme totiž, že supersport z Molsheimu byl prvním produkčním vozem, který se dostal za hranici 400 km/h. Ve výsledku tedy není překvapivé, že si za ně automobilka společně s pneumatikami Michelin účtovala přibližně tři miliony korun. Nabízená sada ráfků, prý prakticky nejetá, tak byla za pakatel. Respektive v přepočtu za nějakých 622 tisíc Kč.

Dnes nicméně zamíříme do poněkud dražších vod, znovu ovšem ve spojitosti s francouzsko-německou automobilkou. Ve Státech jsou totiž k dispozici přední partie určené pro Chiron Super Sport 300+, které vzniklo pouze ve 30 kusech. Mimo to nicméně mohou být použita také na verzi Chiron Super Sport, jenž se stejně jako první zmíněná oproti základnímu Bugatti Chiron liší. Výraznější jsou totiž v jejich případě vstupy vzduchu, kromě toho pak disponují i devíti kruhovými otvory na každé straně, jenž slouží k odvětrávání podběhů.

Kde tyhle věci někdo vzal, netušíme, ale nabízí je. Sadu ke koupi tvoří kapota, spodní část nárazníku a pravý i letní blatník. Suma sumárum zde tedy mluvíme o čtyřech panelech, které byly vyrobeny z karbonu, a to dle štítku v Rakousku v září roku 2020. Na normální auto to mohou být relativně drahé věci, snadno za desítky tisíc korun, na prémiový vůz mohou stát i přes 100 tisíc Kč. Bugatti je někde úplně úplně.

Tyhle čtyři kousky „ničeho” jsou k mání za neskutečných 399 999 dolarů, tedy 9,2 milionu Kč. To je částka, za kterou byste mohli 10 kompletních Octavií RS, skoro 1,5 Ferrari 296 GTB nebo celý McLaren Artura či Lamborghini Huracán Tecnica. Tady dostanete pár kusů karoserie, víc nic.

Jsme tedy zvědavi, jak rychle se podaří tohle zboží prodat. Nejde o nic pro běžné fanoušky, kteří by chtěli mít kus Bugatti v garáži, ale spíše pro majitele zmíněných variant, kteří sadu mohou použít v případě poškození vlastního vozu. Jelikož jsou panely nelakované, znamená to, že prodávající může cílit na zhruba 90 lidí z celého světa. Onen Super Sport byl totiž vyroben v počtu 60 kusů. Jelikož nicméně většina těchto aut ještě ani nevyjela na veřejné silnice a většina možná nikdy nevyjede, je cílovka opravdu malá.

Lze přitom dodat, že na webu Parts4USA lze nalézt více originálních komponentů pro Bugatti Chiron, třeba chromovou čelní mřížku, která v případě výše popsané sady chybí. Za tu si nabízející účtuje 15 000 USD (asi 346 tisíc Kč), tedy na dané poměry ještě lidovou cenu. Na stejnou částku vás pak vyjde zadní křídlo, ovšem bez aktivního mechanismu. A třeba za střechu je třeba platit 55 tisíc dolarů (cca 1,27 milionu Kč). Pokud tedy někdo nabyl dojmu, že si Chiron poskládá z jednotlivých dílů, pak nejspíše ostrouhá. A stylový stoleček na kávu si z nich asi také neudělá, tyhle ceny by zruinovaly i dosti bohatého člověka.


Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté - 1 - Bugatti Chiron 300 mph 490 kmh rekord 01Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté - 2 - Bugatti Chiron 300 mph 490 kmh rekord 09Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté - 3 - Bugatti Chiron 300 mph 490 kmh rekord 15Někdo prodává řadu dílů na nejrychlejší Bugatti, stojí tak moc, že by zruinovaly i bohaté - 4 - Bugatti Chiron 300 mph 490 kmh rekord 17
Chcete mít doma alespoň kus Bugatti Chiron Super Sport 300+? Mohou být vaše, na láci ale zapomeňte, jen na čtyři části karoserie si musíte připravit neskutečných 9,2 milionu korun. Ilustrační foto: Bugatti

Zdroj: Parts4USA

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.