Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty

Že ježdění vrcholnými verzemi luxusních aut leze do peněz, není třeba zdůrazňovat, ale co neježdění s nimi? I to je podobné, navzdory vzácnosti tohoto vozu a nominálně stále vysoké prodejní ceně stály roky vlastnictví tohoto eSka majitele miliony.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty

8.2.2022 | Mirek Mazal

Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty

/

Foto: Mohr Group München, publikováno se souhlasem

Že ježdění vrcholnými verzemi luxusních aut leze do peněz, není třeba zdůrazňovat, ale co neježdění s nimi? I to je podobné, navzdory vzácnosti tohoto vozu a nominálně stále vysoké prodejní ceně stály roky vlastnictví tohoto eSka majitele miliony.

Na rok 2019 nebudou v dobrém vzpomínat věrní příznivci AMG a milovníci velkých motorů. Mercedes tehdy oznámil, že končí s dvanáctiválcovými verzemi kvůli stále větším nákladům na uvádění jejich majestátu do souladu s emisními normami. Konec to v případě třícípé hvězdy jako takové nakonec nebyl úplný, motor V12 dále můžete mít ve vrcholném Maybachu, u verzí AMG už se ale musíte spokojit leda se „skrytými” hybridy.

Posledním dílem z Affalterbachu s dvanácti válci se tak stal Mercedes-AMG S 65 L, což z něj teoreticky mohlo udělat i sběratelský artikl. Jenže tahle auta vždy na ceně klesala rychlostí volného pádu a ani zmíněné na tom nic dramaticky nezměnilo. Jedny z nejdražších Mercedesů, jejichž ceníkové ceny s lehkostí překračovaly hranici 250 tisíc Eur stále platí za šampiony ztráty hodnoty.

Připomíná to v německém Mnichově stojící černý sedan S 65 AMG na fotkách níže. Ten jako nový majitele i s rozsáhlou příplatkovou výbavou přišel na velmi tučných 286 371 Eur, tedy asi 6,95 milionu Kč. Dnes je po 6 letech prodáván s nájezdem pouhých 18 012 kilometrů za 155 000 Eur. To je pořád hromada peněz, asi 3,75 milionu Kč, současně to ale znamená, že majitel přišel za zmíněnou kilometráž o 131 371 Eur, tedy téměř 3,2 milionu Kč. To vychází na 177 Kč na jeden ujetý kilometr.

Téměř všechny kilometry ujel v autě jediný člověk, současná prodávající firma je druhým majitelem. A celkem nepřekvapivě se oněch 18 tisíc km odehrálo bez nehod. Černo-černý sedan na fotkách dál září novotou, dlouhý seznam výbavy není doplněn žádnou zmínkou o minulých nebo současných problémech. Třída S v základu obsahuje téměř veškeré myslitelné pohodlí, uvnitř je plná černé kůže s tmavě dřevěným obložením. Pasažéři vzadu mají k dispozici ploché obrazovky napojené na internet i televizi. Nebe prosvítá panoramatickou střechou a relaxační místo odpočinku na cestách dokresluje audiosystém Burmester.

Plachtění po kontinentu usnadňuje Bruselem zatracovaný šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 463 kW (630 koní) a rovných 1 000 Nm točivého momentu. Díky příplatkovému balíčku může prodloužený Mercedes atakovat nejvyšší rychlost 300 km/h, třetinovou rychlost mine za 4,2 sekundy. Automat AMG Speedshift nepozorovaně řadí sedm rychlostí a veškerou energii přenáší výhradně na zadní kola, jen proto ona relativně (relativně...) slabá akcelerace na stovku.

Je to opravdu skoro plně vybavený vůz a luxusní svezení s ním si majitel řádně zaplatil - jedna cesta z Prahy do Brna a zpět by jej stála 71 tisíc Kč. Sedmdesát jedna tisíc korun, několik měsíčních platů většiny lidí, za nějaké tři nebo čtyři hodiny jízdy. Vzhledem k tomu, že auto bylo používané, byť zřídka, lze na věc přesně takto hledět, přes mírné použití nejde o garážovou královnu. Ovšem pochybujeme, že by to majitele nějak výrazněji trápilo. Pokud si někdo koupi S 65 od AMG s bohatou výbavou pro tak řídké využití, budou pro něj i miliony korun pod rozlišovací schopnost peněz, které má či nemá. Přesto je to pozoruhodný sešup, větší obvykle zaznamenáme jen u téměř nejetých, typicky prezentačních vozů - tenhle měl majitele z řad spotřebitelů, který auto používal jako auto.


Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 1 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 01Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 2 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 02Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 3 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 03Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 4 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 04Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 5 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 05Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 6 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 06Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 7 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 07Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 8 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 08Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 9 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 09Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 10 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 10Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 11 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 11Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 12 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 12Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 13 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 13Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 14 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 14Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 15 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 15Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 16 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 16Někdo si koupil absolutní vrchol nabídky Mercedesu S, po pár letech poznává, co je ztráta hodnoty - 17 - Mercedes S 65 AMG L 2016 nejety prodej 17
Tento Mercedes-Benz S 65 AMG ujel od chvíle své první registrace jen 18 012 km, přesto ztratil na ceně skoro 3,2 milionu Kč. Cena za každý ujetý kilometr odpovídá. Foto: Mohr Group München, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.