Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly

Klíčový designový prvek nového Tucsonu budí vášně, Hyundai jej ale ani jednou neukázalo v situaci, kdy jsou jeho „neviditelná” světla vypnutá, a tedy skutečně nejsou vidět. V Koreji jej ale tak nafotili.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly

21.9.2020 | Petr Miler

Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly

/

Foto: The Korean Car Blog

Klíčový designový prvek nového Tucsonu budí vášně, Hyundai jej ale ani jednou neukázalo v situaci, kdy jsou jeho „neviditelná” světla vypnutá, a tedy skutečně nejsou vidět. V Koreji jej ale tak nafotili.

Hyundai tento týden naplno odhalilo nový Tucson i s jeho divokým vnějším designem a hodnotně působícím interiérem. O autě už jsme si mohli říci vše, co o něm dosud říci šlo, paradoxně jeho nejzajímavější prvek ale zůstal nadále zahalen rouškou tajemství, tedy alespoň částečně.

Korejci totiž u tohoto modelu poprvé naplno rozvinuli myšlenku tzv. neviditelných světel, kterým říkají Parametric Hidden Lights. Patrně už víte, oč se jedná, pokud jste ale poslední týden sledovali spíše to, kdo se ještě nakazil koronavirem, to hlavní zopakujeme, protože se skutečně může jednat o budoucnost automobilového designu.

Za touto myšlenkou stojí Luc Donkervolke, spoluautor první Octavie, který donedávna vedl design Hyundai. Právě on je přesvědčen, že světla jako klíčový designový prvek přídí aut skončil, protože už prostě není třeba. Moderní LEDky nebo lasery už mohou svítit z tak titěrných zdrojů, že není důvod „zaplácávat” přídě obrovskými parabolami - mohou svítit lépe než halogeny či xenony a přesto nebýt vidět.

Světla se tak skutečně rozhodl schovat a u nového Tucsonu jsou poprvé řešena tak, že vidět mají být, jen když svítí. Voila, jen... automobilka ani na jedné oficiální fotce neukázala auto se zhasnutými světly, takže nebylo snadné si výsledek představit. Naštěstí v Koreji už lze na auta narazit v provozu i mimo něj, a tak lidé z The Korean Car Blog ukázali nový Tucson právě tak.

Na části fotek má vůz vypnutá světla a nevědět, že tam nějaká jsou, skutečně byste asi netipovali, že se část masky prostě rozsvítí. Je to nepochybně zajímavý prvek, sami ale posuďte, jak moc je vám blízký. Nepředpokládáme, že by se neviditelná světla trefila do vkusu každému.

Na denním světle bez maskování pak lépe vynikne poměrně komplikovaný designový styl auta, zejména pak jeho boční prolisy. I v tomto ípadě nepředpokládáme, že pohled na auto bude spíše rozdělující.


Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 1 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 01Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 2 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 01aNové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 3 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 02Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 4 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 03Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 5 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 04Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 6 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 05Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 7 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 06Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 8 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 07Nové Hyundai Tucson se ukázalo naživo, poprvé i s opravdu „neviditelnými” světly - 9 - Hyundai Tucson 2021 nove prvni zive 08
Nový Tucson naživo na místě i v provozu poprvé ukázal také svá neviditelná světla ve skutečně neviditelné formě, jejich atraktivitu posuďte sami. Foto: The Korean Car Blog poprvé a podruhé

Zdroje: The Korean Car Blog poprvé a podruhé

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše