Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě

V příští bondovce uvidíme v hlavní roli ještě jednou Daniela Craiga, jeho pojetí agenta 007 ale bude z vůz režiséra Caryho Fukunagy docela jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě

15.3.2019 | Petr Prokopec

Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě

/

V příští bondovce uvidíme v hlavní roli ještě jednou Daniela Craiga, jeho pojetí agenta 007 ale bude z vůz režiséra Caryho Fukunagy docela jiné.

O nové bondovce se mluví již dlouho, jako agent 007 Daniel Craig naposledy úřadoval na filmových plátnech v roce 2015. Snímek Spectre sice finančně nepřekonal předchozí Skyfall, nicméně i tak dal producentům dostatek důvodů k tomu, aby ve svých snahách pokračovali. Dlouhou dobu byl pro nový film ve hře režisér Danny Boyle, který má na kontě filmy jako Trainspotting či Milionář z chatrče, jenže jeho záměry se nesetkaly s pochopením.

Hlavní představitel Jamese Bonda již dlouho veřejně prohlašuje, že s touto rolí skončí. Původně se tak mělo stát již po snímku Skyfall, nakonec se však Craig před kameru vrátil a učiní tak ještě jednou. Tentokrát by tomu však mělo být skutečně naposledy, čehož hodlal Boyle využít. Postavu již postaršího agenta s povolením zabíjet chtěl nechat zemřít, aby producenti mohli napříště povolat do role někoho mladšího. Ti tak skutečně mají učinit, ovšem daleko jemněji.

Zda tedy Bond před kamerou skutečně zemře, byť jen naoko, zatím není jisté. S čím ale počítat můžeme, to je nahrazení režiséra. Na vedoucí stoličku usedne Cary Joji Fukunaga, který má již příští měsíc rozjet natáčení. Agenta 007 chce zasadit do současného světa, což se nejvíce dotkne jeho vozového parku. Ač Bond zůstane věrný Astonu Martin, již nedostane na míru postavené kupé, jako tomu bylo v případě DB10 a snímku Spectre, natož pak cokoli historického.

Něco takového by nás asi ze židle nezvedlo, sériové vozy používal britský špión v mnoha případech. Zmínit ostatně můžeme jak jeho první ikonický Aston Martin DB5, tak třeba modely Vanquish nebo DBS. Ovšem ve všech případech se o pohon staralo benzinové ústrojí, které při honičkách dotvářelo působivou zvukovou kulisu. Na to ovšem u nové bondovky můžeme zapomenout, o rachot se postarají maximálně tak padouši.

Fukunaga je znám jako „objímač stromů“, což se projeví i na pojetí nové bondovky a tedy i na voze samotného agenta. Režisér chce Jamese Bonda ukázat jako figuru beroucí ohled na svět kolem něj, a v případě jeho auta je tak v úzkém styku s Astonem Martin. Cíl je jasný - dostat před kameru chystaný elektrický Rapide E. Ten byl jako koncept představen již před několika lety, do výroby ale zamíří teprve letos na podzim. Proto se Fukunaga musí opravdu snažit, aby jej před kameru dostal dříve.

Na druhou stranu, filmová dobrodružství nejznámějšího agenta historie jsou pro Aston Martin dokonalou reklamou. Pro všech 155 exemplářů limitovaného elektromobilu sice již má kupce, jakákoliv přítomnost vozu na filmovém plátně, navíc v doprovodu tak slavné postavy, je pro značku přínosem. Jako i jiné, i ji elektrifikace čeká a propagaci potřebuje.

Fukunaga už prozradil, že Rapide E chce pro klíčovou akční scénu a získal pro to také podporu samotného Craiga. Ten se tedy s fanoušky rozloučí opravdu elektrizujícím představením, o něž se postará 610 koní. Sprint z klidu na stovku s nimi zvládne za méně než čtyři sekundy, pružné zrychlení z 80 na 110 km/h pak dá dokonce za 1,5 s. Nejvyšší rychlost však bude omezena na 250 km/h.

Rapide E užívá baterie o kapacitě 65 kWh, se kterými by dle cyklu WLTP měl zvládnout přes 320 kilometrů na jedno nabití. Samozřejmě při klidné jízdě, jež ovšem nezapadá do Bondova repertoáru. Dá se však předpokládat, že na úplné vybití akumulátorů před kamerou nedojde, stejně tak pak ani na ověření faktu, zda lze při rychlodobíjení počítat s plnou kapacitou za méně než hodinu.

Nová bondovka se začne natáčet pod pracovním názvem Shatterhand, což ovšem nemá spojitost s bílým bratrem Vinnetoua. Místo toho jde o jednu z přezdívek padoucha Ernsta Bloefelda, jenž Bonda trápil již ve snímku Spectre. Zdá se tedy, že v tomto konání bude pokračovat. Tedy pokud nás produkce opět nemate - pracovní názvem Shatterhand nesla již řada bondovek, každá však dorazila do kin pod jiným titulem.


Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 1 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 01Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 2 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 02Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 3 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 03Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 4 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 04Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 5 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 05
Chystaný produkční Aston Martin Rapide E se objevil hlavně na oficiálních ilustracích

Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 6 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 06
První odhalená fotografie pak naznačuje...

Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 7 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 07Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 8 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 08Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 9 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 09Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 10 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 10Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 11 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 11Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 12 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 12Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 13 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 13Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 14 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 14Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 15 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 15Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 16 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 16Nový režisér mění Jamese Bonda k nepoznání, znát to bude i na jeho autě - 17 - Aston Martin Rapide E 2019 prvni foto 17
...že vůči pár let starému konceptu došlo k několika změnám, kupříkladu v oblasti kol

Zdroj: The Sun

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše