Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba

V nenápadné hale za vlastním domem stavěla rodina automechaniků kopie italských superportů. Úplně marně nevypadají, a tak není divu, že si z toho udělala výnosné živobytí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba

16.7.2019 | Mirek Mazal

Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba

/

V nenápadné hale za vlastním domem stavěla rodina automechaniků kopie italských superportů. Úplně marně nevypadají, a tak není divu, že si z toho udělala výnosné živobytí.

Domácí napodobeniny aut někdy zaujmou svou kvalitou a jindy pohnou bránicí, obvykle jde ale o výsledek kutilství majitele. Brazilská profesionální manufaktura na stavbu relativně zdařilých falzifikátů ale naznačuje, že člověk v dnešním světě už může potkat i falešnou automobilku, která se uživí montáží levných napodobenin jinak drahých aut.

Brazilská policie rozkryla a rozprášila fungující výrobnu replik aut od Ferrari a Lamborghini. Pracoviště se nacházelo ve městě Itajaí v jižní části země. Montáž pseudoitalských strojů se stala výnosným byznysem vedeným rodinným klanem podnikatelů otce a syna, původně automechaniků.

Zásah odhalil osm nedokončených vozidel vedle hromady připravených dílů, znaků a autentických doplňků. Soudě podle publikovaných fotografií byly Lamborghini Huracán a Ferrari F430 nejžádanějším zbožím. Volba druhého modelu se zdá nelogická, protože Huracán je moderní supersport, zatímco F430 se již devět let nevyrábí, ale možná se jen dá snadno vyrobit.

Mluvit o zdařilých replikách je na místě. Vizuálně jsou auta prakticky ve shodě s předlohami, třebaže technicky jejich kvalit nedosahují. Brazilské verze mají rámovou konstrukci, karoserii tvoří běžné ocelové trubky ověšené vnějšími plastovými panely. Hlasité motory V8 a V10 v těchto kopiích neměly své místo, podnikavci používali staré jednotky s citelně horšími parametry. Jeden připravovaný kousek byl osazen agregátem z Opelu Omega.

Majitelé dílny prodávali výrobky po předem zařízené rezervaci prostřednictvím sociálních sítí. Zvláštní sorta zájemců byla ochotna platit v rozmezí od 180 do 250 tisíc brazilských realů, což je 1,1 - 1,5 milionu Kč. Obecně vzato pořád hodně peněz, na poměry Ferrari a Lamba je to ale láce.

Obchod fungoval už delší dobu a brazilská policie začala jednat až po stížnosti italských automobilek na nezákonné používání jejich ochranných známek. Organizátoři nelegálního podnikání jsou vyšetřováni na svobodě s písemným příslibem neopuštění státu. Pozoruhodné je, že zaplacené repliky mohou být předány zákazníkům, pokud se prokáže vědomé zaplacení za imitaci, tedy fakt, že kupující nebyli uvedeni v omyl.


Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 1 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 01Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 2 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 02Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 3 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 03Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 4 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 04Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 5 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 05Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 6 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 06Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 7 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 07Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 8 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 08Policie vyhmátla tajnou továrnu na falešné supersporty, levně dělala Ferrari a Lamba - 9 - Ferrari F430 a Lamborghini Huracan Napodobeniny z Brazilie 09
Amatérská výroba Ferrari a Lamborghini v hale za domem byla odhalena a zastavena policií v Brazílii

Zdroj: Drom

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše