Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta

Tato auta si policisté v Jersey City převzali teprve před pár dny. Po jejich selhání při pronásledování řidiče jim byla půlka zase sebrána.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta

9.6.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta

/

Tato auta si policisté v Jersey City převzali teprve před pár dny. Po jejich selhání při pronásledování řidiče jim byla půlka zase sebrána.

Policejní sbor amerického města Jersey City dostal 24 nových SUV značky Ford v rámci obměny vozového parku. Slavnostní předání proběhlo 31. května a policisté začali vozy užívat. Nedlouho poté ale museli dvanáct z nich vrátit, a to v důsledku nehody s požárem.

Na vozech nebylo nic špatného, žádná závažná chyba, která způsobí nehodu nebo požár. Příčina byla jinde - v honičce, která proběhla pozdě večer 4. června. Policejní hlídka chtěla zastavit osmačtyřicetiletého Lea Pinkstona, protože jel ve voze, který odpovídal popisu hledaného.

Pinkston však nereagoval na výzvy k zastavení a počal ujíždět. Během zhruba 10 km údajně způsobil dvě na sobě nezávislé nehody a konečně narazil do sloupu. Nějakým způsobem se do nehody připletlo i vozidlo osmadvacetiletého Miguela Felize. Nehoda ústila v požár, ve kterém byl Feliz popálen. Nyní je ve vážném, byť život neohrožujícím stavu v nemocnici.

Z auta se dostal sám a protože hořel, snažil se uhasit. Obklíčilo ho však několik policistů se zbraněmi v rukou, jak vidíme na videu níže, a následně do něj kopali a dupali na něj. Policisté pravděpodobně měli za to, že se jedná o ujíždějícího Pinkstona, nikoliv o Felize, tedy prostou oběť řádění pronásledovaného.

V reakci na tuto událost nařídil šéf veřejné bezpečnosti ve městě a dočasný náčelník policie James Shea ono vrácení půlky nových aut. K němu došlo hned v pondělí 5. června. Policejní sbor vidí toto rozhodnutí jako zbrklé a jako trest za onu honičku. Prý „nastavuje nebezpečný precedens, že policisté budou trestání za to, že dělají svou práci”.

Vrácení oněch 12 aut znamená, že sbor nemá dost aut na to, aby všichni policisté měli čím jezdit. Hlavní reakce dočasného šéfa policie to není, tou je záměr města propustit příliš brutální policisty ze služby. Dá se to pochopit, kopat do hořícího člověka místo pomoci ho uhasit podle nás opravdu neodpovídá heslu „To protect and to serve”, ať už jde kohokoli. A také obdivovat, u nás policisté za své chyby podobného charakteru (to není omyl, ale naprosto nepřijatelná agresivita) trestáni nebývají...


Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta - 1 - jersey city police vraci auta 01Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta - 2 - jersey city police vraci auta 02
Policisté si nových aut moc neužili. Vlevo převzetí, vpravo při vracení půlky z nich

Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta - 3 - jersey city police vraci auta 03Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta - 4 - jersey city police vraci auta 04Policisté po honičce napadli nevinného řidiče, za trest musí vrátit nová auta - 5 - jersey city police vraci auta 05
Hořící člověk, později zkopán policií, je oběť, nikoliv kriminálník

Zdroj: NJ.com poprvé, podruhé a potřetí

Marek Bednář

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše