Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat

Tahle věc vypadá jako vtip, ale jen do chvíle, než se „zvedne” z louky a s technikou Audi RS4 vystřelí až na víc jak 160 km/h. Je to absurdně rychlá absurdita a její strůjce je šílenec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat

14.7.2019 | Petr Miler

Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tahle věc vypadá jako vtip, ale jen do chvíle, než se „zvedne” z louky a s technikou Audi RS4 vystřelí až na víc jak 160 km/h. Je to absurdně rychlá absurdita a její strůjce je šílenec.

Ve Velké Británii je možné na značky dostat prakticky cokoli, co splní základní pravidla typu předepsané osvětlení. A někteří toho využívají k velmi svérázným stavbám. O jedné takové jsme už dříve psali, je to chata na kolech. Když se řeknou tato slova, člověk si vybaví něco jako nemotorný obytný vůz a je pravdou, že tahle dřevěná chata ani na pohled jiný dojem nedělá. Jenže ona je oficiálně tou nejrychlejší na světě - lidé z Guniessovy knihy rekordů ji naměřili maximální rychlost 162,5 km/h.

Zní to napoprvé zajímavě jen proto, že je to naprosto absurdní, když si ale poslechnete Kevin Nickse, který tuhle bláznivinu stvořil se a pozadí jejího vzniku se rozpovídal před objektivem kamery kanálu LivingLifeFast na Youtube, zjistíte, že celé auto obestírá i velmi zábavný příběh.

Kevina nápad postavit rychlou chatu napadl vlastně náhodou. Jako automobilový kutil si kdysi koupit VW Passat generace B5 s motorem 2,8 V6, s tím, že jeho příď použije na nabouraný diesel, se kterým jezdil. Tak se i stalo, pak mu ale zůstal na zahradě stát Passat V6 bez přídě a když jednou přemýšlel, co by se s autem dalo udělat, zahlédl v rohu zbytek materiálu ze stavby zahradního domek. A když koukal na něj a na auto, řekl si, že z toho by se přece dala udělat kapota motoru. A ve výsledku skončil u toho, že kolem Passatu postavil celou chatu.

Něco takového mu zabralo 7 měsíců a stálo jej to méně, než by člověk čekal - asi 5 tisíc liber, tedy nějakých 143 tisíc korun. Jenže to stačilo „jen” na chatu z Passatu a to se rychle Kevinovi přestalo zdát dost, zvláště poté, co dosáhl prvního rychlostního rekordu. A tak začal vylepšovat a vylepšovat, až skončil u toho, co můžete vidět níže - stroj s motorem 4,2 V8 z Audi RS4 naladěný na asi 450 koní, manuální převodovky, pohonu quattro, speciálního podvozku, se kterým se může chatu postavit na trávu se schovanými koly a třeba i sedadel z Mercedesu třídy S.

Takový stroj je všechno bláznivé, co si za pojmem „auto” dokážete představit, zejména vidět jej bryskně akcelerovat (přes hmotnost 2,5 tuny tahle věc s krátce poskládanou převodovkou vážně jede) a hrozivě při tom znít bere dech. Vůz je to ale také překvapivě komfortní, mimo jiné i kvůli oněm sedadlům z Mercedesu. A jak s nadsázkou někteří tvrdí, při honičce s policií se může hodit, že se umí před okolím skoro dokonale schovat. S autem stačí vjet na pole, nechat podvozek klesnout k zemi a tvářit se, že zrovna chataříte...

Podívejte se sami na to, jak nejrychlejší chata vypadá, jezdí a co ní říká její autor. S jeho typicky britským sarkasmem se detaily k její stavbě nedají poslouchat jinak než s úsměvem na tváři. A stejně tak je těžké se nesmát, když uvidíte tuhle superchatu v akci.


Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 1 - Chata na koleckach VW Passat Variant 01Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 2 - Chata na koleckach VW Passat Variant 02Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 3 - Chata na koleckach VW Passat Variant 03Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 4 - Chata na koleckach VW Passat Variant 04Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 5 - Chata na koleckach VW Passat Variant 05Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 6 - Chata na koleckach VW Passat Variant 06Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 7 - Chata na koleckach VW Passat Variant 07Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 8 - Chata na koleckach VW Passat Variant 08Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 9 - Chata na koleckach VW Passat Variant 09Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 10 - Chata na koleckach VW Passat Variant 10Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 11 - Chata na koleckach VW Passat Variant 11Pozadí vzniku nejrychlejší chaty světa baví internet, jede přes 160 a umí se schovat - 12 - Chata na koleckach VW Passat Variant 12
Kevinova rychlá chata na fotografiích, v akci ji můžete spatřit na přiloženém videu

Zdroje: LivingLifeFast@Youtube, fastestshed @Instagram

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše