Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej

Vypadá to, jako by dál dělal pro Top Gear, neboť na stejném místě natočil prakticky stejně pojaté srovnání, jeho časy v nejslavnější motoristické show ale pominuly. Rory Reid nyní srovnal rychlost všech Tesel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej

9.1.2020 | Petr Prokopec

Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypadá to, jako by dál dělal pro Top Gear, neboť na stejném místě natočil prakticky stejně pojaté srovnání, jeho časy v nejslavnější motoristické show ale pominuly. Rory Reid nyní srovnal rychlost všech Tesel.

Roryho Reida u nás známe primárně kvůli jeho zapojení do vysílání Top Gearu. Britský pořad však v poslední době prošel nemalými změnami, které pro populárního novináře znamenaly vyhazov. Rozloučit se navíc musel i s doprovodnou show Extra Gear, kterou se BBC rozhodla po čtvrté sérii neobnovit. Reid tak byl rázem bez angažmá, načež se rozhodl hledat štěstí u jiného britského média. Aktuálně si jej tak můžeme představit jako zástupce magazínu prodejního webu Auto Trader, který se rozhodl porovnat všechny modely Tesly.

Srovnání má dvě části, přičemž v té první figuruje Model S, X a 3 v základním provedení. Výsledné pořadí ani zdaleka není překvapující, neboť nejstarší produkt značky stále má navrch, zejména když jde o variantu P100D či Perfomance. Ta se crossoveru i menšímu sedanu vzdaluje už od prvních metrů, přičemž její náskok v cíli je opravdu extrémní. Reid sedící v Modelu 3 tak musí akceptovat, že za nejméně peněz získáte u Tesly skutečně tu nejhorší dynamiku.

Dochází proto na druhou část souboje, které se již zúčastní hned čtyři vozy. Cybertruck či Roadster druhé generace však mezi nimi rozhodně neočekávejte. Místo toho Reid přesednul do Modelu 3 ve verzi Performance, jež má k dispozici dva elektromotory a tedy pomalu dvakrát tak vysoký výkon a točivý moment. Vrcholnému Modelu S by tak mohl být důstojnější konkurencí.

Realita odpovídá očekávání, neboť stejně jako vrcholná Model S, i Model 3 Performance nechává zbytek nabídky za sebou. Stále se však musí sklonit před sourozencem disponujícím bateriemi o kapacitě 100 kWh. A tak tomu nejspíše bude ještě nějaký ten pátek, než dorazí zmiňovaný Roadster. Ten se již má pochlubit třemi elektrickými jednotkami, jež sice dostane i Model S, ten však bude mít vyšší hmotnost i horší aerodynamiku.

Na další bratrovražedný srovnávací souboj jsme tedy nadmíru zvědavi, i proto, že Auto Trader zjevně bude muset použít širší ranvej. V reálu nejspíše přetahovaná o vrcholnou příčku zůstane pouze na výše zmíněných nejvýkonnějších zástupcích. Model 3 Performance pak nejspíše bude opětovně hrát třetí housle, pořadí za ním se ale nyní ani neodvažujeme odhadovat.


Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 1 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 01Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 2 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 02Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 3 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 03Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 4 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 04Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 5 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 05Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 6 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 06Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 7 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 07Propuštěný moderátor Top Gearu srovnal všechny současné Tesly a ukázal tu nej - 8 - Tesla vsechny modely 2020 srovnavaci souboj Rory Reid 08
Rory Reid porovnal všechny modely Tesly, vítěz závodu ve sprintu nepřekvapí

Zdroj: Auto Trader@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše