Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle

Hvězda Top Gearu a The Grand Tour tohle auto miluje, a tak se rozhodl jeden zcela zničený exemplář zachránit, jako vždy s humorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle

14.5.2019 | Petr Prokopec

Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hvězda Top Gearu a The Grand Tour tohle auto miluje, a tak se rozhodl jeden zcela zničený exemplář zachránit, jako vždy s humorem.

Richarda Hammonda má většina z nás zafixovaného jako milovníka Porsche 911 nebo Fordu Mustang. Ve skutečnosti však jeho srdce patří v prvé řadě jinému vozu, a sice Land Roveru Defender. To ve výsledku není až tak překvapivé, neboť jeden exemplář s modrým lakem dělal populárnímu novináři společnost ve chvílích, kdy se ženil. Mimo to s ním vozil i dcery do školy a absolvoval v něm také první rodinnou dovolenou. Poté však potřeboval peníze a musel jej prodat. Loni však konečně přesvědčil stejného člověka, který jej od něj odkoupil, aby mu jej prodal zpět.

Hammondova láska k Defenderu je tak nehasnoucí, ostatně po shledání s milovaným vozem prohlásil, že „je součástí rodiny a vždycky bude“. Richard přitom staronovým vozem zaplnil mezeru nejen ve svém srdci, ale především v garáži, jenž zůstala po prodeji dalšího nadmíru zajímavého exempláře. Černý Defender 110 si totiž populární moderátor upravil dle svého vkusu i potřeb, pročež se kupříkladu pod přední kapotu nastěhoval 4,5litrový osmiválec naladěný na 230 koní.

Nešlo samozřejmě o jediné modifikace, vůz dále dostal zadní nápravu z modelu Discovery či kožené čalounění s ozdobnými švy, které stejně jako samotná sedadla pocházelo z moderního Range Roveru Autobiography. Dorazila pak i ochranná kles či rozměrná kola s off-roadovým obutím. Hammondovi práce zabrala dlouhých osm let, během kterých utratil neskutečných 70 tisíc liber (cca 2,07 milionu korun). Jelikož však šlo o realizaci jeho dětského snu, nelitoval jediného výdaje.

Tím Hammondovy zkušenosti s britským off-roadem zdaleka nekončí, zavzpomínat můžeme třeba na dvaadvacátou sérii Top Gearu. Ve čtvrté epizodě totiž s Land Roverem Defender vyšplhal za přehradu, po dlouhou dobu tak byl zavěšen pouze na navijáku s velkou propastí pod sebou. Daným kouskem přitom nezopakoval jen reklamu z 80. let minulého století, ale zároveň dokázal, že pokud v redakci je nějaký milovník klasických off-roadů, je to právě on.

Vraťme se ale k Richardově soukromé sbírce, která se momentálně rozrostla o světle modrý exemplář. Jak ovšem dokazují první fotky, které Hammond sdílel na webové platformě Drive Tribe, stav vozu je více než žalostný. To ovšem moderátorovi nezabránilo v tom, aby si jej nejen koupil, ale také během pouhých několika hodin rozpohyboval. Přitom ale nevyužil své technické znalosti, nýbrž suchý britský humor. O převoz vozu se totiž postaral traktor.

Co přesně se nyní s terénní legendou stane, je jasné - Hammondovi se vozu zželelo a chce jej dát do perfektního stavu. Co přesně s ním provede, je ale otázkou. Může jej dát do původního stavu, může jej znovu nechat upravit do zcela jiné formy, to teprve uvidíme. Vzhledem k jeho majetku je možné cokoli, zvláště když zatím nevíme, co přesně jej ke koupi vedlo. Může jít o další kousek ke kterému má z nějakého důvodu silný citový vztah.


Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle - 1 - Richard Hammond a Land Rover Defender 2019 vrak 01Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle - 2 - Richard Hammond a Land Rover Defender 2019 vrak 02Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle - 3 - Richard Hammond a Land Rover Defender 2019 vrak 03Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle - 4 - Richard Hammond a Land Rover Defender 2019 vrak 04
Britský moderátor se nejprve pochlubil několika snímky žalostně vypadajícího Land Roveru Defender...

Richard Hammond koupil zcela zničený vůz svého srdce, rozpohyboval jej během chvíle - 5 - Richard Hammond a Land Rover Defender 2019 vrak 05
...aby jen o pár hodin později oznámil, že jej již zvládl rozpohybovat

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše