Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém

Z beztak zajímavého prodeje se stává ještě zajímavější kauza, než se zprvu zdálo. Jak dopadne, záleží hlavně na Willym Weberovi, prodávající ale říká, že má jeho písemné potvrzení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém

30.6.2022 | Petr Prokopec

Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém

/

Foto: Roock Sportsystem, publikováno se souhlasem

Z beztak zajímavého prodeje se stává ještě zajímavější kauza, než se zprvu zdálo. Jak dopadne, záleží hlavně na Willym Weberovi, prodávající ale říká, že má jeho písemné potvrzení.

Tento týden pohotovější média informovala o prodeji černého Porsche Carrera GT, které se objevilo v nabídce německé firmy Roock Sportsystem. Na tom by do jisté míry nebylo nic až tak zvláštního, přestože desetiválcový supersport je vzácným zbožím v jakémkoli provedení. Automobilka z Zuffenhausenu totiž vyrobila pouze 1 270 exemplářů. A jelikož dle svých tradic přišla s vozem preferujícím skutečné řidiče, celá produkce se dnešních dní nedožila. Není tedy překvapivé, že i takřka dvě dekády po svém vzniku Carrera GT budí velkou pozornost.

Onen černý kousek byl nicméně zvláštní hlavně kvůli svému údajnému prvnímu majiteli. Podle prodejce jím měl být Michael Schumacher, jakkoli jeho jméno v technickém průkazu nenajdete. Německý závodník byl totiž v dané době smluvně zavázán u Ferrari, které si mělo vymínit, že nebude řídit jiná auta než ta spadající pod koncern Fiat. Tuto klauzuli měl ale Schumi obejít menším trikem, vůz byl totiž koupen a zaregistrován na jeho tehdejšího manažera Willyho Webera. Jeho potvrzením se přitom prodejce ohání.

Schumacherova manažerka Sabine Kehm ale přišla s prohlášením, podle nějž se „nedávné zprávy, které se objevily v různých médiích s tím, že Michael Schumacher byl majitelem Porsche Carrera GT, které je aktuálně nabízeno k prodeji, nezakládají na pravdě. Michael Schumacher nikdy nebyl ani přímo, ani nepřímo propojen s kýmkoli, kdo byl v průběhu času majitelem tohoto Porsche Carrera GT“.

K věci se rovněž vyjádřil i Michaelův bratr Ralf Schumacher, kterého Weber po nějakou dobu taktéž zastupoval. Ani on však slova prodejce nepotvrdil. „Co vím, Michael nikdy neřídil Porsche,“ uvedl doslova. Jde tedy o „levou“? To je otázka za milion. Pravdu nicméně může mít jak Ralf, tak Michael Roock, šéf společnosti, která vůz nabízí. Dle něj se Schumi ve voze nesměl na veřejnosti objevit a jeho používáním se logicky nechlubil, porušoval tím smlouvu. Na případné projížďky tak mohl vyrážet potají.

Sedminásobný šampion se navíc v roce 2007 přestěhoval do své nové rezidence ve švýcarském Glandu, kde měl k dispozici podzemní garáž včetně benzinové pumpy. Stavět tedy nemusel ani na veřejné stanici kvůli dotankování, se svým bratrem se pak dávno nevídal zrovna denně. Vůz byl navíc na společnost Willyho Webera registrován až do roku 2008, minimálně rok tak Michael mohl Porsche Carrera GT užívat v naprostém utajení.

Na rozuzlení nové kauzy jsme tedy nadmíru zvědavi, s oním potvrzením se totiž Roock zatím nevytasil. Dá se však předpokládat, že právě to bude nyní rozhodovat o finální ceně, kterou se dozví jen vážní zájemci na požádání. Pokud se totiž prodejce chce pouze svést na Schumiho slávě, pak vůz se 14 tisíci najetými kilometry za více než 1,5 milionu Eur (cca 37,12 mil. Kč) neprodá. Při potvrzení spojení ale může čekat i dvojnásobek.


Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 1 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 01Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 2 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 02Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 3 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 03Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 4 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 04Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 5 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 05Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 6 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 06Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 7 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 07Schumacherova rodina popírá, že by kdy vlastnil auto, které je teď po něm k mání, prodávající ale trvá na svém - 8 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 08
Porsche Carrera GT vzniklo v 1 270 kusech, přičemž jeden měl zakoupit Willy Weber pro svého tehdejšího klienta Michaela Schumachera. Jeho současná manažerka však tuto skutečnost popírá, bratr Ralf pak říká, že ho takové auto nikdy neviděl řídit. Foto: Roock Sportsystem, publikováno se souhlasem

Zdroj: Auto Bild

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.