Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak

Mezinárodní klání jak ušité do dnešního globalizovaného světa uspořádali Rusové, kteří se běžně baví spíše bláznivými přestavbami. Do tzv. tug of war nasadili kde co, vyhrála luxusní německá technika.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak

17.2.2020 | Mirek Mazal

Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak

/

Mezinárodní klání jak ušité do dnešního globalizovaného světa uspořádali Rusové, kteří se běžně baví spíše bláznivými přestavbami. Do tzv. tug of war nasadili kde co, vyhrála luxusní německá technika.

Sprinty na 400 metrů nebo přetahovaná na laně jsou oblíbenými americkými automobilovými kratochvílemi. Druhou ze zmíněných možností přímého srovnání schopností různých aut v Evropě příliš neznáme a nejvíce ji tu zřejmě zpopularizoval Elon Musk prostřednictvím pochybné ilustrace schopností Cybertrucku.

Snad inspirováni činem amerického inovátora se do organizace podobného klání pustili Rusové z Garage 54. Jindy experimentátoři s přestavbami všeho druhu tentokrát sáhli po čtyřech starších SUV, obuli na každé stejné zimní pneumatiky s hroty, nafoukali totožné tlaky, zahákli lana a začali se přetahovat.

Na zasněženém povrchu se do sebe pustila geograficky pestrá paleta vozů - dva Japonci (Lexus LX a Toyota Prado), jeden Němec (Porsche Cayenne) a typický Američan (Cadillac Escalade). První dvě přetahované Toyoty a Porsche vyhrálo jasně evropské zastoupení luxusního SUV. Poté nastoupil Lexus, který si dvakrát lehce poradil s americkou masou železa.

Nejdramatičtější klání přichystalo finálové klání Cayenne s LX. Dva nejlepší z předchozích srovnání zpočátku tahali vyrovnaně, dokud remízu nerozsekla parádní japonská technika. Asijská mašina udržela trakci pod koly, proto na svoji stranu odtáhla německé luxusní SUV postavené na ledu. Šedé Porsche mělo nevýhodu více kluzkého podloží, proto dostalo ještě jednu šanci zvítězit. Poslední klání ovládlo Porsche a stalo se tak celkovým vítězem ruské verze srovnávání jízdních schopností rozličných aut. Podívejte se sami, jak to probíhalo.


Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 1 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 01Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 2 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 02Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 3 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 03Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 4 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 04Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 5 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 05Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 6 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 06Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 7 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 07Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 8 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 08Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 9 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 09Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 10 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 10Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 11 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 11Rusové uspořádali klání v americké automobilové zábavě, Američan dostal na frak - 12 - Lexus LX Toyota Prado Porsche Cayenne Cadillac Escalade souboj 12
Ruská kopie americké zábavy nejlépe sedla Porsche Cayenne, pokořilo nakonec všechny

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše