Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut

Některým přijde už dvougaráž jako rozmařilost. Takoví asi nebudou mít pochopení pro majitele této sbírky - uskladnění 225 aut vyřešil koupí budovy, která sloužila Wallmartu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut

6.2.2020 | Petr Prokopec

Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Některým přijde už dvougaráž jako rozmařilost. Takoví asi nebudou mít pochopení pro majitele této sbírky - uskladnění 225 aut vyřešil koupí budovy, která sloužila Wallmartu.

Vlastnit rozsáhlou sbírku automobilů nemusí být vždy jen příjemné. V prvé řadě totiž potřebujete prostory, ve kterých ji uskladníte. Pokud sáhnete opravdu hluboko do kapsy, můžete si pořídit miliardářskou rezidenci v Coloradu, v takovém případě vás však čeká stěhování do míst, kde lišky dávají dobrou noc. A jakkoliv budete mít k dispozici opravdu obří garáž, ta kupodivu nemusí být dostatečná. Dokládá to Rick Treworgy, pro jehož kolekci je jakákoliv tradiční garáž malá.

Rick je velkým fanouškem amerických cars, zvláště pak těch vyrobených ve 30. až 70. letech. V jedné chvíli jich vlastnil dokonce 225 a měl velké problémy s jejich naskládáním i do skladiště o ploše 3 720 metrů čtverečných. Nemohl si tak užívat za jejich volanty, a co více, k řadě z nich se ani nedostal. Radost z jejich vlastnictví se tak pomalu měnila v noční můru, až Rick nakonec zcela náhodou objevil trochu jinou budou budovu - opuštěný obchodní dům řetězce Wallmart. A řešení bylo rázem na světě.

Nedošlo však pouze na stěhování kolekce do nového domova. Rick rozsáhlou nemovitost proměnil v soukromé muzeum , které je od úterka do neděle otevřeno veřejnosti. Dospělé návštěva vyjde na 12,50 USD (cca 285 Kč), děti mají vstup za polovinu. Prohlédnout si pak mohou více než 170 klasických vozů, jež jsou udržovány v provozuschopném stavu - Rick si totiž občas některé z nich vytáhne na projížďku.

Totéž ve výsledku můžete udělat i vy, jakkoliv se zapůjčením nepočítejte. Některé vozy jsou ovšem na prodej, přičemž počítat lze s prvotřídní kondicí. To ostatně vysvětluje i skutečnost, proč se Rickova sbírka za ta léta poněkud smrskla. Stále je však úctyhodná, přičemž zahrnuje třeba Chevrolety Corvette, a to hned po jednom z každého roku z období 1954-1975. V tzv. Muscle Car City Nechybí ani Camara, Impaly či Pontiacy GTO.

Více než slova vám řeknou přiložené fotografie a video. Rickovo muzeum najdete v Punta Gorda na Floridě a kromě muscle cars či upravených hot rodů si zde můžete koupit celou řadu automobilových doplňků a pamětihodností. Pokud si svou cestu řádně naplánujete, můžete si užít třeba místní automobilové show nebo dokonce „blešího trhu“.


Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 1 - Muscle Car City 2020 prvni sada 01Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 2 - Muscle Car City 2020 prvni sada 02Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 3 - Muscle Car City 2020 prvni sada 03Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 4 - Muscle Car City 2020 prvni sada 04Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 5 - Muscle Car City 2020 prvni sada 05Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 6 - Muscle Car City 2020 prvni sada 06Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 7 - Muscle Car City 2020 prvni sada 07Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 8 - Muscle Car City 2020 prvni sada 08Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 9 - Muscle Car City 2020 prvni sada 09Sběratel koupil celý obchoďák, aby měl kde uskladnit svou rozsáhlou kolekci aut - 10 - Muscle Car City 2020 prvni sada 10
Rick Treworgy vlastní opravdu rozsáhlou sbírku aut, kterou nakonec uskladnil v bývalém obchoďáku. Ten překonvertoval na muzeum

Zdroj: Ferrari458italia@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše