Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC

Čtyřnásobný mistr světa a někdejší jednička VW byl skloňován i s možným návratem za volant Pola WRC, pokud by přece bylo nasazeno. Nestane se to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC

13.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtyřnásobný mistr světa a někdejší jednička VW byl skloňován i s možným návratem za volant Pola WRC, pokud by přece bylo nasazeno. Nestane se to.

Odchod Volkswagenu ze světových rallye rozhodně nebyl skutkem, nad kterým bychom mohli zajásat. Před pár dny sice vysvitla naděje, že se Polo GTI WRC šampionátu zúčastní pod křídly privátního týmu, nicméně momentálně stále není jisté, zda se tak skutečně stane. A pokud ano, tak jaké budou reálné šance soukromníků na větší úspěchy.

Jen u vozu ale problémy nekončí, dále tu totiž máme jezdce, kteří si pár týdnů před začátkem nové sezóny museli začít hledat volnou sedačku. Jedním z nich je i úřadující světový šampion Sébastien Ogier, který v kokpitu Volkswagenu mohl získat pátý titul mistra světa v řadě. Tím by jen pokračoval ve šlépějích svého slavnějšího krajana Sébastiena Loeba.

Přes rozpuštění tovární stáje VW se ale hovořilo o tom, že by to mohl být právě Ogier, kdo by usedl do Pola WRC pod hlavičkou soukromé stáje. Teď už víme, že se to nestane. Ogier sice ve WRC začínal u Citroënu, návrat zpět domů se ovšem nekoná. Místo toho čtyřnásobný mistr zamíří k Fordu.

Smlouvu s týmem M-Sport podepsal Ogier po úspěšných testech s novým Fordem Fiesta WRC, stejně jako jeho dlouholetý přítel, spolujezdec a krajan Julien Ingrassia. Oba přitom za sebou mají kromě čtyř vyhraných šampionátů také 56 pódiových umístění, 475 vítězství v rychlostních zkouškách a 38 v rámci samotných soutěží.

„Příští sezónu toho bude spousta nového, ale stoprocentně se na to těším. Máme novou generaci rallyových vozů a je tu i nový tým - jsou to tedy vzrušující chvíle,“ komentuje přechod Ogier. A dodává, že do startu Rallye Monte-Carlo již mnoho času nezbývá. Soutěž totiž začíná již za něco málo přes měsíc 16. ledna 2017.

„Nestrávil jsem v kokpitu Fordu Fiesta WRC mnoho času, ale udělám vše proto, abych byl připravený. Jsem si vědom výzev a vím, jak hladový je Malcolm Wilson a jeho tým po úspěchu. Těším se proto na spolupráci s M-Sportem, přičemž se zcela určitě budeme snažit, abychom se navrátili na nejvyšší příčku pódia.“

My pak jen dodáme, že Ogier se sice mohl vrátit zpět k Citroënu, musel by ovšem nejdříve podepsat kontrakt, než by jej tým posadil do kokpitu. Hyundai pak nemělo zájem o upsání nových jezdců, zatímco bývalý kolega Jari-Matti Latvala podepsal kontrakt s Toyotou. Bez místa je tedy v tuto chvíli pouze Andreas Mikkelsen.

Ogiera přitom u M-Sportu doplní Ott Tanak se spolujezdcem Martinem Järveoja, přičemž plné složení stáje má být oznámeno pár dní před začátkem nové sezóny. Ta kromě zcela nových vozů počítá také s představením nové kategorie Trophy, která umožní větší konkurenci pro privátní týmy a jezdce užívající starší vozy.


Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC - 1 - Sebastien Ogier 02Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC - 2 - Sebastien Ogier 01Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC - 3 - Sebastien Ogier 03Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC - 4 - Sebastien Ogier 05Světový šampion Ogier už se k VW nevrátí, jezdit bude s Fordem Fiesta WRC - 5 - Sebastien Ogier 06
Sébastien Ogier zkusí po Volkswagenu a Citroënu své štěstí u Fordu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.