Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě

Někdy stačí málo a z auta, jehož přítomnost na silnici pomalu nevnímáme, se najednou stane zajímavá záležitost. Přesně o takovou proměnu se postarala tato vize.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě

3.3.2020 | Mirek Mazal

Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě

/

Někdy stačí málo a z auta, jehož přítomnost na silnici pomalu nevnímáme, se najednou stane zajímavá záležitost. Přesně o takovou proměnu se postarala tato vize.

Bugatti vyrábí technicky i designově výjimečné stroje. Oběma zmíněnými aspekty si značka už před druhou světovou válkou vybudovala renomé, ze kterého žije v podstatě dodnes a stále se snaží vyrábět ta nejrychlejší silniční auta, která uhranou, i když se nepohnou ani o píď.

Snad každý zná Veyron nebo Chiron, modely schopné jako jedny z mála sériových vozů uhánět rychlostmi i přes 400 km/h. Moderních Bugatti mohlo být i více, před pár léty měla francouzská automobilka hotové rozšíření nabídky o dostupnější vůz, nicméně aféra Dieselgate odrovnala pokus do pozice nikdy nedokončeného a donedávna ani nikdy veřejně nepředstaveného experimentu.

V tomto kontextu je absurdní uvažovat o možném zaměření Bugatti na nákladní automobily, ve virtuálním světě je ale možné všechno. Nakonec, koncernu VW nejsou cizí ani ryze utilitární stroje, je majitelem značek MAN a Scania, které by mohly dodat osvědčenou techniku. Vzhled tahačů by ale zajistili návrháři tvarující nejrychlejší vozy světa.

Jak by něco takového mohlo vypadat, předvedl světu Prathyush Devadas, který dal za vznik dechberoucí nákladní soupravě, jaká v dnešním světě nemá obdoby. Kamiony obvykle nejsou designově zajímavé, ani nemají důvod takové být, představy Devadase jsou ale z jiného těsta. Pozoruhodná kreace nese název Bugatti Hyper Truck a připomíná holící strojek na kolech položený na bok. Divoký koncept tvoří jeden spojitý celek se čtyřmi nápravami, kabinou a úložným prostorem ve zbytku prostorů dlouhého prototypu.

Aerodynamický tvar vepředu zakončuje úzce vystouplý panel s centrálním světlometem, okolí čelní masky by mělo zaplavit množství senzorů a kamer kvůli potenciálu autonomního pohybu tahače budoucnosti. Úzké a vysoké tělo ctí co nejsnadnější obtékání vzduchu kvůli úspoře energie šetrného pohonného systému.

Něco takového by přepsalo dějiny kamionů, přesto je jasné, že podobné auto těžko kdy vznikne. Bugatti Hyper Truck by jistě zaujalo i v reálu, kdo by ale platil desítky milionů za kamion pro parádu? Úlohou těchto aut je obvykle něco docela jiného než ohromovat okolí či těšit majitele vzhledovou nebo technickou výjimečností.


Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 1 - Bugatti Hyper Truck studie 01Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 2 - Bugatti Hyper Truck studie 02Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 3 - Bugatti Hyper Truck studie 03Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 4 - Bugatti Hyper Truck studie 04Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 5 - Bugatti Hyper Truck studie 05Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 6 - Bugatti Hyper Truck studie 06Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 7 - Bugatti Hyper Truck studie 07Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 8 - Bugatti Hyper Truck studie 08Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 9 - Bugatti Hyper Truck studie 09Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 10 - Bugatti Hyper Truck studie 10Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 11 - Bugatti Hyper Truck studie 11Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 12 - Bugatti Hyper Truck studie 12Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 13 - Bugatti Hyper Truck studie 13Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 14 - Bugatti Hyper Truck studie 14Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 15 - Bugatti Hyper Truck studie 15Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 16 - Bugatti Hyper Truck studie 16Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 17 - Bugatti Hyper Truck studie 17Tahač Bugatti by přepsal dějiny kamionů, vypadá jako žádný jiný na světě - 18 - Bugatti Hyper Truck studie 18
Studie kamionu Bugatti je fascinující, ale jistě nereálná představa podoby kamionové dopravy

Zdroj: Prathyush Devadas@Behance

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše