Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Takhle dnes kupují auta ti nejbohatší, v showroomu na vodě přistanou vrtulníkem
23.12.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britský showroom s luxusními vozy nově prezentuje nabízená auta na podvodním mostě, na kterém lze převzít vůz i přistát helikoptérou.
Mercedes nedávno prohlásil, že prodeje hypersportů nejsou výnosným byznysem, britský dealer Tom Hartley dokazuje pravý opak. Zabývá se prodejem jen těch nejvýjimečnějších vozů a jen pro letošek překoná obrat jeho firmy 250 milionů liber (cca 9,3 mld. Kč). Mezi jeho zákazníky patří jen smetánka - celebrity, členové královských rodin i nejznámější sportovci. Důvodů, proč navštěvují zejména jeho showroom, je opravdu mnoho, Hartley se ale nyní rozhodl přidat další - prezentaci nabízených vozů na vodě.
Ne, neděláme si legraci, o tuto možnost se stará podvodní most, specialitka, jejíž stavba vyšla na 200 tisíc liber (7,4 mil. Kč). Tu najdete hned vedle Hartleyho showroomu v Derbyshire a zákazníci si mohou na vodě nejen supersport nejen prohlédnout a převzít, ale dokonce mohou na tomto místě i přistát svou soukromou helikoptérou. Mimo to mohou dealerství navštívit 24 hodin denně, sedm dní v týdnů, 365 dní v roce, a to i včetně Vánoc. „Nikdy nezavíráme. Našimi zákazníky jsou byznysmeni s nabitým denním programem, pročež jsme se přizpůsobili jejich časovému rozvrhu i zóně,“ dodává k receptu na úspěch Hartley.
S budováním svého snu začal již ve dvanácti letech, kdy bez dokončeného vzdělání opustil školu. Již v osmnácti vydělal svůj první milion, nyní zákazníkům nabízí prvotřídní servis od vyzvednutí na letišti limuzínou Rolls-Royce přes luxusní večeři a pobyt v lázních až po přenocování v domku pro ty hosty, kteří nemají jeho showroom za rohem. Mimo to je součástí dealerství dokonce i kino nebo bar.
K novému „vodnímu dílu” Tom Hartley, který do svého byznysu přibral i syna Carla, dodává: „Prodáváme nejžádanější vozy na světě, jejichž cena často přesahuje miliony liber. Chtěli jsme je proto vystavit speciálním způsobem, který by samotné pořízení učinil nezapomenutelným. Byl to opravdu velký technický oříšek postavit most těsně pod vodní hladinou, ale díky tomu můžeme nabídnout něco unikátního.“
My pak již jen můžeme zmínit, že prvním vozem prodaným na vodě bylo Ferrari LaFerrari. To přitom k novému majiteli putovalo „z druhé ruky“, na ceně se však tato okolnost rozhodně nepodepsala. Vůz totiž změnil vlastníka za 2,1 milionu liber (77,85 mil. Kč), zatímco pořízen byl o milion liber (37,1 mil. Kč) levněji.

























Britský showroom Toma Hartleyho se vymyká všemu, co jsme dosud v rámci automobilových dealertsví viděli
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
92letý muž si přišel k dealerovi pro nové auto i se svou „holkou”. Je k nevíře, co si odvezli k 70 rokům manželství
včeraRenault poprvé ukázal nové Twingo. Může být šik, smutnému osudu Fiatu 500e ale uteče jen stěží
9.10.2025Nový Duster se začne prodávat i jako Nissan s neobvyklým jménem. Dacii zastíní nejen image, bude i podstatně levnější
9.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Vítězem Toprak před Bulegou a Bautistou včera 15:52
- Supersporty vyhrál Debise, 15. Vostatek včera 14:42
- Estoril, Superpole: Toprak v novém rekordu včera 14:32
- Petrucci v Estorilu KO včera 09:00
- V Superbike nejrychlejším Bulega 10.10.2025
Nejčtenější články
Číňany placený šéf automobilky vlastněné Číňany předpovídá, že automobilový svět brzy ovládnou Číňané
11.9.2025Čínský výrobce vysavačů nepřeháněl, když říkal, že postaví své vlastní Bugatti, jen rychlejší. Ukázal první fotky
11.9.2025Když už, tak už: Ford ohlásil svou už 110. letošní svolávací akci. Týká se skoro 1,5 milionu aut, firma o problému ví už 10 let
11.9.2025Příplatkové karbonové stěrače na Porsche 911 jsou výsměch v době, kdy auto s faceliftem nabralo 82 kilo jako nic
11.9.2025Muselo to přijít: Škoda zvažuje, jestli zařízne spíš Octavii, nebo skončí Superb
11.9.2025
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 10.11. 22:40 - řidičBOB
- Onboard videa 10.11. 19:29 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 10.11. 13:40 - Snowman000
- SAP - Dresscode nestačí, 10.11. 13:04 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 10.11. 12:48 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 10.10. 23:07 - petr_riha
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 10.10. 19:03 - řidičBOB
- BMW Divize 10.10. 16:24 - pavproch