Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla

(+ video) Lupiči jeli s RS6 přímo do garáže, kde shořelo. Že ho už nenastartují, nejspíš zjistit až tam.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla

18.11.2015 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Lupiči jeli s RS6 přímo do garáže, kde shořelo. Že ho už nenastartují, nejspíš zjistit až tam.

Jste-li fanoušky značky Audi, jistě se k vám zhruba před měsícem dostala zpráva, že Audi RS6 DTM, které si nechal postavit švédský lyžař Jon Olsson, shořelo na prach poté, co bylo ukradeno. Loupež to byla vskutku dramatická, až nyní se dostává na světlo, jak moc - došlo na výbuchy a střelbu a k dispozici jsou též videa z bezpečnostních kamer, na kterém je vidět jak samotné odcizení, tak pozdější zapálení vozu v garáži.

Videa, jejichž sestřih naleznete níže, zachycují postup loupeže. Vidíme na něm černý Volkswagen Transporter, který byl o několik týdnů dříve ukraden jinde, jak z něj vyskakuje řidič s pistolí v pravé ruce a běží k onomu Audi. Tam měl začít střílet do vzduchu a vytáhnout posádku Audi ven, naskočit a odjet. A vskutku, O chvilku později vidíme RS6 od benzinky odjíždět.

V tu chvíli už je černá dodávka v plamenech; na videu vidíme i záblesk, neboť dodávka měla být zapálena malou výbušninou. Dost riskantní způsob zapálení auta na čerpací stanici, ještě o dost více než výsledný požár. Tohle se odehrálo okolo 23. hodiny večerní v blízkosti tunelu Piet Hein v Amsterdamu, kde Douwe Leitner natáčel reklamní video, protože chtěl Audi prodat.

Lupiči jeli zřejmě přímo do parkovací garáže v západní části Amsterdamu, protože sem přijíždějí už ve 23:13. Vidíme, že v tuhle dobu tu jsou minimálně tři lidé, kteří se velmi snaží, aby jejich tváře nezachytily bezpečnostní kamery. Můžeme se ptát, jestli by z takto kvalitního záznamu něco poznali jinde než v seriálech CSI, ale to teď není podstatné.

Okolo 2. hodiny ráno na záběrech z bezpečnostní kamery v garáži vidíme dým, v tu chvíli už Audi hoří. Lupiči údajně mohli zaparkovat vůz, tedy i vypnout motor, a až později zjistili, že jej odcizili bez klíče (či přesněji ovládacího modulu). Ten zůstal Leitnerovi v kapse na oné benzince a lupiči takto vůz už znovu nastartovat nemohli. Pravděpodobně se tedy rozhodli vůz zapálit, aby zametli stopy. A vskutku, Audi shořelo na prach.

V parkovací garáži tehdy stálo prý 152 automobilů a všechny byly nějakým způsobem poškozeny. Dvě auta dokonce shořela stejně jako Audi, snad proto, že stála blízko, ostatní byla poškozena žárem a další alespoň kouřem. Lupiči jsou stále na útěku a policie je - jak vidno - stále hledá a snaží se do pátrání zapojit i veřejnost. Buďme ale upřímní - aspoň po vizuální stránce toho k dispozici příliš mnoho nemá...


Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 1 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 01Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 2 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 02Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 3 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 03Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 4 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 04Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 5 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 05Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 6 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 06Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 7 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 07Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 8 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 08Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 9 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 09Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 10 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 10Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 11 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 11Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 12 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 12Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 13 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 13Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 14 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 14Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 15 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 15
Krádež Audi RS6 DTM byla docela divoká...

Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 16 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 01Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 17 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 02Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 18 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 03Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 19 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 04Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 20 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 05Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 21 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 06Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 22 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 07Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 23 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 08Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 24 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 09Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 25 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 10Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 26 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 11Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 27 - Audi RS6 DTM Jon Olsson shorele 12
...výsledek celé akce taktéž, a to jak pro ex-Olssonovo Audi...

Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 28 - jon olsson audi rs6 dtm kradez 01Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 29 - jon olsson audi rs6 dtm kradez 02Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 30 - horici dodavka jon olsson 01Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 31 - horici dodavka jon olsson 02Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 32 - horici dodavka jon olsson 03Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 33 - horici dodavka jon olsson 04Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 34 - horici dodavka jon olsson 05Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 35 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 16Takhle ukradli a spálili Olssonovo RS6: střílelo se, dodávka vybouchla - 36 - jak bylo ukradeno olssonovo audi 17
...tak pro přibližovadlo pachatelů

Zdroj: Avrotros.nl

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.