Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky

Tato Octavia Combi vypadá na první pohled jako jeden z mnoha ojetých vozů v nabídce. Na ten druhý ale ukazuje něco mnohem zajímavějšího.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky

19.3.2016 | Marek Bednář | 32 příspěvků

Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tato Octavia Combi vypadá na první pohled jako jeden z mnoha ojetých vozů v nabídce. Na ten druhý ale ukazuje něco mnohem zajímavějšího.

Třetí generace Škody Octavia je pořád relativně mladé auto. Jako liftback je na trhu od začátku roku 2013, tedy nějaké tři roky, a jako kombík dorazilo ještě později. Na prodej přesto už chvíli vídáme i dost ojetých vozů, protože to je Octavia. Pochopitelně, někteří s dnes nabízenými auty jezdili více, jiní méně, řada lidí má ale stále tendenci vnímat tento vůz automaticky jako nový, zánovní a tomu přizpůsobovat měřítka při zkoumání jeho stavu.

Že při koupi ojetého auta není radno věřit vlastním předpokladům, jsme upozorňovali docela nedávno a nyní jsme narazili na vůz, který nám dává další příležitost to připomenout. Jde právě o Škodu Octavia III a zdánlivě na ní není nic výjimečného, prostě další černá Octavia s dvoulitrovým TDI a karoserií kombi.

Podívejte se na ni pozorně. Nejde o zázračně zachovalý kus, ale neuvidíte na něm nic vysloveně problematického. Nikde není nic potrhaného, volant ani řadicí páka nejsou ošoupané, lak je prostý „parkovištních šrámů”. Na voze je samozřejmě znát používání, není to nové auto, ani lak není stoprocentní, na některých místech vidíme stopy po automatických mycích linkách. Také knoflík ovládání zrcátek a sedák řidiče vypadají, že je někdo používal, ale to u ojetiny těžko někoho překvapí.

Auto to ani není nikterak staré, ani tak moc, jak Octavie III být mohou. Po silnicích Evropy jezdí téměř přesně dva roky, první registrace proběhla v březnu 2014. Je ve výbavě Ambiente, tedy ne úplném základu, ale když se podíváte na rádio a gumový, nikoliv kůží potažený volant či halogenová světla, do základu opravdu nemá daleko. Servisní historie je příkladná, majitel chce za auto zhruba 300 tisíc korun.

Mrkněte se na fotky a tipněte si, jaký je skutečný kilometrový proběh tohoto auta. Prozradíme vám jej za chvíli, jen si prostě tipněte a podělte se pak v komentářích.


Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 1 - skoda octavia III 333k km prodej 01Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 2 - skoda octavia III 333k km prodej 02Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 3 - skoda octavia III 333k km prodej 03Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 4 - skoda octavia III 333k km prodej 04Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 5 - skoda octavia III 333k km prodej 04aTipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 6 - skoda octavia III 333k km prodej 05Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 7 - skoda octavia III 333k km prodej 06Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 8 - skoda octavia III 333k km prodej 07Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 9 - skoda octavia III 333k km prodej 08Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 10 - skoda octavia III 333k km prodej 09Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 11 - skoda octavia III 333k km prodej 10Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 12 - skoda octavia III 333k km prodej 11Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 13 - skoda octavia III 333k km prodej 12

Abychom vás dále nenapínali, nájezd povíme - toto auto ma najeto 333 tisíc kilometrů. To jest 166 500 km každý rok. 456 km denně včetně nedělí a svátků. Tohle auto si opravdu odpočalo možná tak v noci a možná ani během každé noci. A na to, jak moc jezdilo, vypadá vážně slušně. Nedivili bychom se někomu, kdo by ho stočil o 200 tisíc kilometrů a ještě by možná i číslo 133 000 musel vysvětlovat, protože to je na dva roky také docela dost.

Uvážíme-li, jak často jsou u Octavií stáčeny tachometry, protože po jetých Octaviích s nízkým nájezdem je poptávka a nabídka se jí snaží pochopitelně vyhovět, nedivili bychom se, kdyby to někdo udělal. Dnes jsou faktury o údržbě u této černé Octavie na snímcích na jedničku, jednou by být nemusely. Tak si na to dávejte pozor - nejde tu jen o vůz z toho inzerátu (mirror), ale o jakékoli vozy s nedokonale zdokumentovanou historií obecně. „Ta zánovní Octavia”, co jste si vyhlédli, mohla už klidně osmkrát objet Zemi...

Tipnete si, kolik má najeto tato Škoda Octavia III Combi? Je stará dva roky - 14 - Skoda Octavia III Combi prodej hodne km 01
Už na fakturách z loňského roku můžeme vidět stavy km atakující 300 tisíc km. Nájezd tohoto vozu je na hranici pochopitelnosti, ukazuje však, jak ojeté dnes Octavie III už mohou být

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 32 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše