V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak

Představte si, že očekáváte dodání vysněného auta, které se přestalo vyrábět, místo toho vám ale přijde dopis informující o potopení lodi. Není to ale celý příběh.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak

19.3.2019 | Mirek Mazal

V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak

/

Představte si, že očekáváte dodání vysněného auta, které se přestalo vyrábět, místo toho vám ale přijde dopis informující o potopení lodi. Není to ale celý příběh.

Výroba špičkového Porsche GT2 RS, jedné z nejvzácnějších variant v celé nabídce modelu 911, skončila v únoru. Němci ji ale znovu rozjedou, aby zajistili náhradní dodávku aut pro zaoceánské zákazníky, jejichž vozidla byla při nedávné nehodě nadobro zničena.

Minulý týden se v Atlantském oceánu nedaleko pobřeží Francie potopila nákladní loď Grande America. Plavidlo zachvátil požár po vzplanutí jednoho z přepravovaných kontejnerů. Neštěstí si vyžádalo ztrátu zhruba dvou tisíc naložených vozidel. Audi už potvrdilo, že přišlo o celou zásilku modelů A3, A5, Q7, RS4 a RS5.

Porsche veřejně nepřiznalo, že by v tomto ohledu bylo s Audi doslova na stejné lodi, ale ani nemuselo. Realitu odhaluje dopis zveřejněný jedním z brazilských zákazníků značky, který se přímo od Porsche dozvěděl, že jím očekávaný supersport mu nebude dodán kvůli potopení výše zmíněného plavidla.

V dopise se píše: „S politováním vás musíme informovat o skutečnosti, že se kvůli požáru dne 12. března 2019 potopila loď skupiny Grimaldi, která přepravovala vaše vozidlo. Z tohoto důvodu vám nemůže dodána vámi objednaná GT2 RS. Jak možná víte, Porsche ukončilo výrobu vozu v únoru 2019 a za normálních okolností by nebylo možné vám dodat jiné auto. Vzhledem k povaze situace a vzhledem k tomu, že jste věrným a váženým zákazníkem naší značky, se společnost Porsche rozhodla obnovit výrobu v Německu a vaše vozidlo bude vyrobeno v dubnu s plánovanou dodávkou v červnu. Další informace vám poskytne místní dealer Porsche.”

Výmluvná zpráva a obdivuhodné gesto německé značky. Zdroje hovoří o tom, že mezi utopenými auty se nacházel dvouciferný počet Porsche. Vedle modelu 911 GT2 RS putovaly do nového útočiště i typy 718 Cayman, Boxster a Cayenne.


V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 1 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 01V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 2 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 02V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 3 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 03V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 4 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 04V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 5 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 05V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 6 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 06V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 7 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 07V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 8 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 08V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 9 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 09
V Atlantiku se potopila loď firmy Grimaldi Lines...

V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 10 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 11V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 11 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 12V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 12 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 13V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 13 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 14V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 14 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 15V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 15 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 16V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 16 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 17V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 17 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 18V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 18 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 19
...která na palubě vezla i Porsche 911 GT2 RS. Ta se právě přestala vyrábět

V Atlantiku se po požáru potopila loď s už nevyráběnými Porsche, dodána budou i tak - 19 - Potopeni lodi s Porsche GT2 RS 10
Porsche ale zákazníky nezklame, výrobu aut znovu rozjede

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše