V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho

Svého času nejrychlejší auto světa a první silniční vůz schopný pokořit 400 km/h zůstává snem mnoha řidičů. Rus si jej chtěl splnit oklikou a postavit si alespoň repliku, ani tu nedodělal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho

10.5.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Svého času nejrychlejší auto světa a první silniční vůz schopný pokořit 400 km/h zůstává snem mnoha řidičů. Rus si jej chtěl splnit oklikou a postavit si alespoň repliku, ani tu nedodělal.

Ačkoliv byl rychlostní rekordman z roku 2005 nahrazen novějším modelem, zůstává Bugatti Veyron technickým zázrakem na čtyřech kolech. Množství revolučních řešení z něj dělají technologický unikát, který těžko kdy bude v rohu autobazaru marně vyhlížet kupce. Ještě dlouho bude jedním z nejlepších strojů mezi extrémně výkonnými automobily a pohled na jeho motor 8,0 W16 uložený uprostřed bude představovat jedno z největších potěšení automobilového světa.

Chlouba Bugatti vyvolává obdiv po celém světě, kde kdo by takové auto chtěl mít doma. Že na něj a jeho provoz nemá skoro nikdo, nemusíme dodávat. Někteří kutilové následky zhlédnutí Veyronu přesto nezvládají vstřebat a nutně potřebují jeden exemplář parkovat v garáži. V případě, že se nedostává peněz, je jedinou možností je vyrobit si napodobeninu vlastními silami. Následky jsou někdy relativně zdařilé, ale většinou nestojí za nic.

Podobnou cestou se vydal ruský automechanik, který začal stavět repliku, ale svoji výzvu nedokončil. Sám musel přijít na to, že slátat funkční automobil s tvary Jozefa Kabaně není jen tak. Rozdělaný projekt se podobá hypersportu, ale stačí půl druhé vteřiny, aby znalejší člověk poznal jen další pokus kopírovat originál.

Celkem zvláštní investovat čas a prostředky do napodobování něčeho, co ve své podstatě stejně nemůže být napodobeno, alespoň ne za nižší cenu. Rus to stejně zkusil, ale si mu chyběla čínská trpělivost, proto se rozhodl od stavby upustit. Svůj „Veyron” v rozpracovaném stavu tak prodává za 250 000 rubů, skoro přesně 85 750 Kč.

Udává, že vůz hostí motor 6,0 s výkonem 1 000 koní a najel jen 100 km, ale to bychom vážně nebrali. Do auta prý už nainvestoval 2 200 000 rublů, tedy přes 750 tisíc Kč, čemuž se také zdráháme věřit, třebaže je jasné, že stavba podobných replik alespoň vzdáleně připomínajících originál není levnou záležitostí. Naopak jistě lze věřit tomu, že auto bylo postaveno na základech Fordu Cougar a má tedy i motor vepředu, což k Veyronu tak úplně nesedí.

Je to jistě nejlevnější exemplář v prodeji, ovšem vypadá podle toho. Nakonec... posuďte sami.


V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 1 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 01V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 2 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 02V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 3 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 03V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 4 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 04V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 5 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 05V Rusku je na prodej Bugatti Veyron za 86 tisíc korun. Vypadá podle toho - 6 - Bugatti Veyron replika na prodej Rusko 06
Bugatti Veyron s motorem vepředu vyjde na necelých sto tisíc korun. Je to jen další pokus přiblížit se propracovanému hypersportu německého koncernu

Zdroj: Avito

Mirek Mazal

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše