Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá

Nadmíru povedená replika má unikátní karbonovou karoserii a motor 6,0 V8. I proto ale stojí peníze, za které si ji koupí snad jen duševně chorý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá

3.6.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá

/

Nadmíru povedená replika má unikátní karbonovou karoserii a motor 6,0 V8. I proto ale stojí peníze, za které si ji koupí snad jen duševně chorý.

Obchod s luxusním zbožím neoriginálního původu není ničím novým. Mnoho žen si koupilo falešnou kabelku Prada, stejně jako bezpočet mužů nosí na rukou repliky švýcarských hodinek věhlasných značek. Někteří z nich si možná pořídili i Ferrari či Lamborghini, která nenesou punc „Made in Italy“. Vznikly v dílnách tuningových firem či garážích automobilových nadšenců, kteří karoserii připomínající italské supersporty nezřídka nasadili na mainstreamové vozy. Důvodem jsou, jak u oněch kabelek, tak i u sportovních vozů, peníze.

Je nepochybně velmi individuální, jak se na takové repliky díváte. Drtivá většina je zoufalá, občas se ale objeví povedený kus. Francouzské PGO na novém pojetí Porsche Speedster dokonce založilo nemalý byznys. My se ovšem dnes nebudeme replikám věnovat obecně, místo toho si posvítíme na jednu konkrétní - a zrovna takovou, vůči níž by vaše pocity mohly být pozitivní. Ve hře je totiž Bugatti Veyron, které se předmětem podobných hrátek také nestává poprvé.

Ačkoliv je hypersport z Molsheimu aktuálně již deset let starý, stále přitahuje pohledy, kdekoliv se jen ukáže. Výjimkou nebude ani jeho replika, která je tou jasně nejlepší, co jsme kdy viděli. Vznikla na základech Pontiacu GTO z roku 1980 (nejsme si ale jisti, jestli je to realita nebo je tento rok výroby uveden kvůli nenutnosti „rozklíčovávat” VIN vozů vyrobených před rokem 1980 - vůz je prý pojištěn jako GTO z roku 2005 a může to být pravý původce techniky), plebejský původ a ani stáří dárcovského vozu ale na první pohled těžko poznáte poznáte.

Při bližším zkoumání sice nějaké ty odchylky najdete, zvláště pak v interiéru, i ten je ale na poměry replik Veyronu dosti na úrovni. Co může zaujmout v kabině i v pozitivním smyslu slova, je počet pedálů. Namísto dvou zde máme tři, což značí přítomnost manuálu, v tomto případě pětistupňového. To ale vážně nemusí být vada na kráse, pro někoho možná dokonce půjde o lákadlo - skutečný Veyron se s manuálem nedělá.

Ve výsledku tak asi největší zklamání může představovat motorový prostor, který nenajdete za sedadly, ale vpředu. Navíc v něm netrůní osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turby, nýbrž „pouze“ šestilitrový osmiválec LS2. Ten pak neprodukuje 1 001 nebo 1 200 koní, ale jen 400. Ovšem i to bude stačit na slušnou jízdní dynamiku.

Kromě toho dostala replika motorizované zadní křídlo nebo výškově nastavitelnou přední nápravu. Velkou měrou se prodávající rozepisuje také o audio systému a množství LEDek v interiéru, mimo ně dorazilo i elektrické ovládání oken a zrcátek. Značnou část unikátní karoserie pak tvoří uhlíková vlákna, u replik opět nevídaná věc.

Cena tohoto stroje sice nedosahuje tak enormní výše jako originál, nízká však také není. Stávající majitel totiž vůz nabízí na eBay a požaduje ta něj 125 000 USD, tedy zhruba 3,03 milionu korun. A to je vážně nesmyslná cifra - GTO ve své vlastní kůži koupíte za pár set tisíc a za 3 miliony si klidě pořídíte skutečné Porsche nebo i Ferrari mnohem pozdějšího data zrodu. Ale kdo chce kam...


Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 1 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 03Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 2 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 01Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 3 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 02Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 4 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 04Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 5 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 05Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 6 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 06Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 7 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 07Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 8 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 08Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 9 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 09Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 10 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 10Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 11 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 11Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 12 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 12Toto je nejlepší replika Bugatti Veyron, co jsme kdy viděli. Je ale nesmyslně drahá - 13 - Bugatti Veyron-Pontiac GTO replika 13
Aktuálně nabízená replika Bugatti Veyron je opravdu povedená, levná ovšem není

Zdroj: eBay

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše