VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard

Celkový obrat koncernu sice poklesl o 22 procent, zisk však vzrostl o 7 procent. A to zejména díky masivním redukcím nákladů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard

20.7.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Celkový obrat koncernu sice poklesl o 22 procent, zisk však vzrostl o 7 procent. A to zejména díky masivním redukcím nákladů.

Za necelé dva měsíce budeme slavit již roční výročí od chvíle, kdy svět automobilů natrvalo pozměnila kauza Dieselgate. Ta přitom stále není dořešena a známy nejsou ani konkrétní viníci. Jisté je ovšem tolik, že koncern VW i přes největší skandál ve své historii nezamířil k bankrotu. K takovému kroku mají Němci opravdu daleko, neboť zisk za první letošní pololetí stoupl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 7 procent na 7,5 miliardy Eur (cca 182,41 mld. Kč).

Tento výsledek je vskutku překvapivý, pokud si uvědomíme, že loni po prvních šesti měsících loňského roku Volkswagen hlásil rekordní registrace, díky nimž se dokonce dostal před Toyotu na post světové jedničky. Poté ovšem přišlo inkriminované září a s ním problémy, i když nikoliv ani tak v rámci prodejů, jakož spíše v případě hodnoty akcií koncernu. Kromě toho byl v některých zemích zakázán prodej modelů VW Group s dieselovým motorem.

Koncern se z této rány, kterou si ovšem uštědřil především sám, evidentně dokázal rychle vzpamatovat. I když ne docela, neboť ačkoliv zisk narostl, celkový obrat poklesl o nemalých 22 procent. Vskutku pozoruhodné situace tak Volkswagen dosáhl hlavně díky masivním škrtům, které zavedl nový management. Ten si nyní může potřásat rukama, neboť nejen že udržel společnost nad vodou, ale zároveň ji vytáhl k vyšším ziskům.

Do budoucna se navíc koncern může těšit na ještě pozitivnější výsledky. Zmiňovaných deset měsíců, jenž od vypuknutí kauzy uplynulo, je totiž dle správců firemních vozových parků dostatečně dlouhá doba, aby mnohé společnosti mohly opětovně spojit své jméno s Volkswagenem, aniž by to jakkoliv ublížilo jejich image. Počet fleetových prodejů by tedy ve druhém letošním pololetí měl zejména v Evropě narůstat.

Dále pak lze jen dodat, že Volkswagen si ze zmiňovaného zisku odložil dalších 2,2 miliardy Eur (53,51 mld. Kč) stranou. Tyto finance přitom mají pomoci s pokrytím nákladů skandálu. Není ovšem již jasné, zda nepůjdou kupříkladu na oltář vývoje elektromobilů a hybridů, jichž chce koncern dle nové strategie přivést na trh do roku 2025 hned třicet.


VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 1 - VW TDI Clean Diesel 01VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 2 - VW TDI Clean Diesel 02VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 3 - VW TDI Clean Diesel 03VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 4 - VW TDI Clean Diesel 04VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 5 - VW TDI Clean Diesel 05VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 6 - VW TDI Clean Diesel 07VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 7 - VW TDI Clean Diesel 08VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 8 - VW TDI Clean Diesel 09VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 9 - VW TDI Clean Diesel 10VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 10 - VW TDI Clean Diesel 11VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 11 - VW TDI Clean Diesel 12VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 12 - VW TDI Clean Diesel 13VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 13 - VW TDI Clean Diesel 14VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 14 - VW TDI Clean Diesel 15VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 15 - VW TDI Clean Diesel 16VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 16 - VW TDI Clean Diesel 17VW i v krizi zvyšuje zisk, za první letošní pololetí vydělal 182 miliard - 17 - VW TDI Clean Diesel 18
Skandál okolo „čistého dieselu“ nakonec koncern VW Group nepoložila, zisk společnosti je po prvním letošním pololetí vyšší než loni

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.