Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových

Slavný herec vlastnil jako jeden z pouhých 14 lidí vzácné provedení Nissanu GT-R V-Spec generace R34 legálně dovezené do USA. Teď bude na prodej a jeho cena se má vyšplhat za hranici 9 milionů korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových

25.9.2020 | Petr Prokopec

Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových

/

Foto: Craig Lieberman@YouTube

Slavný herec vlastnil jako jeden z pouhých 14 lidí vzácné provedení Nissanu GT-R V-Spec generace R34 legálně dovezené do USA. Teď bude na prodej a jeho cena se má vyšplhat za hranici 9 milionů korun.

V letošním roce mělo na plátna kin zamířit již deváté Rychle a zběsile. Premiéra ale nakonec byla kvůli koronaviru odsunuta na příští rok, přičemž je nadále otázkou, zda k ní skutečně dojde. Globální pandemie totiž nikam nezmizela, přestože se tak zejména čeští politici dlouho tvářili. Kdy se kina otevřou naplno, tak teď není schopen nikdo říci a ani by nás nepřekvapilo, kdyby se brzy začalo mluvit o jejich konci.

Budoucnost kin i populární filmové franšízy ale nyní nechme stranou, místo toho se ohlédněme zpátky za jejími kořeny. Ty jsou přitom spojené hlavně s Paulem Walkerem a dvěma vozy, Toyotou Supra a Nissanem Skylinem GT-R R34. Druhému zmíněnému dnes již zesnulý herec propadl, jak dokládá technický poradce prvních dvou snímků Craig Lieberman. Ten dokonce jeden exemplář pro natáčení dvojky i zapůjčil, nicméně Walker si nakonec pořídil svůj vlastní. Vše je ale obestřeno trochou tajemna.

Lieberman vzpomíná na to, že před začátkem natáčení prvního Rychle a zběsile byl Walker spíše fanouškem tradičních amerických muscle cars. Ovšem postupně se z něj začal stávat spíše milovník japonských vozů, které měla v oblibě i jeho filmová postava. I díky tomu nakonec skončil spolu s Liebermanem u společnosti MotoRex, která jako jediná dovážela Nissany Skyline legálně na americký trh. A co více, byla dokonce natolik přívětivá, že herci poskytla na dlouhodobou zápůjčku černý kousek.

Vůz pojmenovaný The Blackbird si ovšem Walker nakonec nenechal, místo toho skončil u varianty V-Spec vyvedené v odstínu Silver Solid. Kdosi mu nicméně řekl, že tyto modely mají s lakem problémy, a proto nakonec do Walkerovi garáže zamířil bílý exemplář ve verzi V-Spec II. Stříbrný vůz si přitom koupil kdosi z Havaje, kdo se rozhodl, že z něj udělá repliku Blackbirdu. Japonské kupé se tak dočkalo bodykitu od firmy C-West, stejně jako mnoha dalších modifikací.

Na havajských ostrovech se nicméně dvoudveřový Nissan příliš neohřál, místo toho byl zabaven protidrogovou agenturou DEA a prodán na aukci jednomu zájemci v Texasu. Nyní jej pak vlastní firma Toprank, která jej má nabídnout v aukci. A zřejmě přitom stanoví rekord, alespoň dle Liebermana. Walkerův kousek se totiž pyšní nejen předchozím slavným majitelem, ale také faktem, že je jedním z pouhých 14 kousků legálně dovezených do USA. Stát by tak mohl až 400 tisíc dolarů (cca 9,3 milionu Kč).


Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 1 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 01Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 2 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 02Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 3 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 03Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 4 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 04Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 5 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 05Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 6 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 07Vzácný sporťák zesnulého herce má zlomit aukční rekordy, existuje jen 14 takových - 7 - Nissan Skyline GT-R V-Spec Paul Walker 2020 videoscreen 08
Paul Walker vlastnil tento Nissan Skyline GT-R V-Spec, právě tento exemplář by měl pokořit veškeré aukční rekordy. Foto: Craig Lieberman@YouTube

Zdroj: Craig Lieberman@YouTube

Petr Prokopec