Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze

Tesla? Francouzi? Italové? Samá voda, i když o vyhlášeného průšviháře se jedná též. Podle Scottyho Kilmera je realita tak smutná, že zatímco takové Toyoty trápí 15 zásadních problémů, u Land Roveru jde o 85 stran popisujících různá selhání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze

28.3.2022 | Petr Prokopec

Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze

/

Foto: Land Rover

Tesla? Francouzi? Italové? Samá voda, i když o vyhlášeného průšviháře se jedná též. Podle Scottyho Kilmera je realita tak smutná, že zatímco takové Toyoty trápí 15 zásadních problémů, u Land Roveru jde o 85 stran popisujících různá selhání.

V automobilovém světě se stejně jako v jiných oblastech můžeme setkat s řadou pověr a mýtů. A nezřídka se týkají spolehlivosti či spíše nespolehlivosti. Ta je již dlouhodobě spojována zejména s italskými vozy, s příchodem většího množství elektroniky nicméně také s těmi francouzskými. Samostatnou kapitolou je pak Tesla, u které si nemůžete být jisti prakticky ničím.

Zajímavé nicméně je, že světoznámý mechanik Scotty Kilmer s více jak 50 léty zkušeností v oboru ve svém novém videopříspěvku nezmiňuje ani italské, ani francouzské vozy. A ani Teslu. Místo toho má na základě svých letitých zkušeností nekvalitu spojenou hlavně s britskou automobilkou Land Rover, problémy na tomto poli nakonec přiznala i sama automobilka. Míře jejích problémů se už musí jen smát, zejména v porovnání s Toyotou. Kilmer totiž používá počítačový program vycházející z technických příruček, jenž japonské značce přiřknul 15 problémů. U Land Roveru jde o 85 stránek.

„Land Rover jsou bezednými dírami na peníze,“ shrnuje své zkušenosti Kilmer, a dodává, že „jde o nejhůř vyrobené vozy na světě“. Ve výsledku tak není překvapením, že zejména ceny ojetin klesají velmi nízko. Každý totiž ví, kterak drahé jsou v případě britské prémiové značky opravy. Na ty přitom nedochází sporadicky, ale spíše jako na běžícím pásu. Suma sumárum tak budete potřebovat spíše hned dva vozy, abyste zůstali mobilní ve chvíli, kdy jeden bude opět v péči techniků.

Kilmer má přitom potěšující zprávu alespoň pro majitele dieselových Land Roverů Freelander. Ty jsou prý o něco spolehlivější než jejich benzinoví sourozenci. Jeho názor je tak v přímém kontrastu vůči německému Auto Bildu, který naopak poukazuje hlavně na problémy dieselových verzí, a to kvůli jejich filtru pevných částic. Hned 23 procent majitelů si totiž stěžuje na jeho časté ucpávání, které vede k opravdu drahým opravám - průměrně lidé v servisech platí 15 000 Kč jen za prohlídku.

V čem se ovšem Němci i Kilmer shodují, to je nespokojenost zákazníků s se spolehlivostí. Ona nespokojenost je opravdu nemalá, neboť hned 15 procent majitelů tak uvádí, že svůj další vůz u Land Roveru již nekoupí. Britská automobilka a mateřský koncern Tata Motors by se tak měly chytit za nos, neboť v době stále podobnějších aut spolehlivost je a bude stěžejní.


Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 1 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 02Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 2 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 11Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 3 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 13Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 4 - Range Rover Sport 2018 ilustracni foto 01Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 5 - Range Rover Sport 2018 ilustracni foto 02Mechanik s víc jak 50letou praxí jmenoval nejmíň spolehlivou značku aut, je to prý bezedná díra na peníze - 6 - Range Rover 2018 ilustracni foto 03
Land Rover se sice profiluje jako prémiová automobilka, v bazarech jsou ovšem britské vozy často nabízeny poměrně levně. Za tím stojí jejich špatná kvalita a příliš drahé opravy, alespoň dle zkušeného mechanika Scottyho Kilmera - podle něj jde o nejhůř vyrobené vozy na světě. Ilustrační foto: Land Rover

Zdroj: Scotty Kilmer@YouTube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.