Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje

Kdo by nechtěl za pojištění auta platit méně? Lidé už vymysleli různé fígle, jak pojistné snížit při zachování stejného krytí, tohle je ale vážně extrém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje

2.5.2018 | Mirek Mazal | 49 příspěvků

Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje

/

Kdo by nechtěl za pojištění auta platit méně? Lidé už vymysleli různé fígle, jak pojistné snížit při zachování stejného krytí, tohle je ale vážně extrém.

Dvacetiletý Kanaďan zveřejnil na internetu pozoruhodný fígl, jak vyzrát na pojistnou matematiku. Nedávno si koupil nové auto a chtěl si k němu pořídit kompletní pojištění proti škodám. Zatelefonoval tedy do pojišťovny, kde mu pojistné spočítali na 4 517 dolarů (74 200 Kč) ročně. Zaskočen vysokou cenou mohl jen konstatovat, že má zatím jen pár pokut za rychlost a drobné nehody, proto by měl dostat výhodnější nabídku. Ze zoufalství se zeptal, kolik by platil jako žena. V tomto případě by cenovka klesla na 3 423 dolarů (56 200 Kč). Tedy uspořených cca 18 000 korun ročně, to se počítá.

Pracovník na telefonu dodal, že nejsou jediní, kteří „diskriminují” muže a měl jistě pravdu. Není to žádná reálná diskriminace, ale jen matematika - ženy bourají statisticky méně často, a tak není důvod, aby platili na pojištění tolik, co muži. Novopečenému majiteli jistě drahého automobilu se to přesto moc nelíbilo a pokusil se zaměstnanci pojišťovny vysvětlit, že odlišné tarify na základě pohlaví nejsou zrovna fér. Neuspěl, a tak jej napadl způsob, jak využít této situace ve svůj prospěch.

Zákony spousty zemí dnes umožňují nechat si na matrice změnit pohlaví v podstatě jen na základě toho, jak se ten či onen člověk cítí. Kanada mezi ně patří a níže můžete vidět i požadavky, které jsou pro takovou změnu třeba. V jednoduchosti řečeno jde pouze o formality, zásadní je pouze ono přesvědčení - něco jako faktická změna pohlaví operací rozhodně není nutné.

Dotyčný si tak nechal vystavit nový rodný list s „lepším” pohlavím, znovu se obrátil na pojišťovnu a pojištění skutečně získal o 18 000 korun ročně levněji. Je to jistě radikální a dosti bláznivý trik, jak se svézt po zavedených algoritmech pojišťovacích institucí, ale funguje.

Pochopitelně to můžete označit za hloupý oportunismus, ale z obecného hlediska to není nic až tak mimořádného. Pojistná matematika prostě zvýhodňuje určité řidiče podle jejich vnějších atributů a známe případy z České republiky, kdy se majitel drahého auta na oko přestěhoval k babičce na vesnici, protože pak dostal o desítky tisíc korun levnější pojištění než jako Pražan.

I tahle změna byla na oko a když si někdo fiktivně změní bydliště, proč by si jiný fiktivně nemohl změnit pohlaví? Nevíme, jak moc složitá je tato změna v České republice či na Slovensku (máte-li zkušenost, podělte se v diskuzi) a bez ohledu na to vám ji nedoporučíme. Pokud si ale někteří pro korunu nechávají vrtat koleno, pak 18 tisíc za papírovou (a jistě vratnou) změnu pohlaví vypadá jako docela dobrý obchod...


Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje - 1 - Zmena pohlavi usetri penize za pojisteni 01Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje - 2 - Zmena pohlavi usetri penize za pojisteni 01aMuž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje - 3 - Zmena pohlavi usetri penize za pojisteni 02
Ženy platí za pojištění auta méně, takže se stačí stát papírově ženou a hned zbude i na dovolenou...

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Diskuze 49 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše