Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky

(doplněno 13.12.) Dopravní policie se ohání prevencí, její praxe ale zná jen skrytou represi. Tak ji s tou prevencí pojďme trochu pomoci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky

27.7.2015 | Petr Miler

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno 13.12.) Dopravní policie se ohání prevencí, její praxe ale zná jen skrytou represi. Tak ji s tou prevencí pojďme trochu pomoci.

Doplněno 13.12.: Tento přehled jsme v červenci vydali i s tím, abychom jej s vaší pomocí mohli dále rozšířit a upřesnit a udělat z něj opravdu všech policejních aut používaných ke skrytému měření. Nezůstali jste k tomu lhostejní a za uplynulé čtyři měsíce se podařilo „odhalit” další desítky aut, která byla do seznamu zařazena zcela nově, nebo byla alespoň nově nafocena. Lépe zmapovaná jsou tak i dříve téměř nebo zcela nová místa jako např. ústecký kraj.

A pochopitelně, ne vždy se policii zadaří a některá auta nabourá, jiná vyřadí. Takže některá zase ubyla, byly jim vyměněny značky, někdy byl upřesněn či rozšířen jejich výskyt. Je to spousta novinek, tak si je projděte - třeba jste právě ve svém kraji něco přehlédli...


Není to poprvé, co se pokoušíme alespoň částečně rozkrýt skryté aktivity české dopravní policie. Pokaždé nám přitom někteří z vás vyčítali, že něčím takovým přece pomáháme „silničním pirátům”, že tím jen podkopáváme usilovnou práci policie, která se snaží ochránit ty dobré před špatnými. Podobné morální apely nás ale nechávají chladnými - kdyby tomu takto opravdu bylo, nad něčím podobným bychom se alespoň zamysleli. Jenže ono tomu tak není.

Policie ČR má v případě svých dopravních aktivit ústa pravidelně plná řečí o prevenci. Že by se o něco podobného snažila, jsme si ale v praxi nevšimli. Ono patetické „pomáhat a chránit” v jejím sloganu v tomto případě nemá nic společného s lidmi - chránit se snaží leda příjmy státního rozpočtu a podle toho jedná.

Opravdu nevídáme, že by policie a další státní orgány působily v dopravě jakkoli preventivně. Stačí se podívat po Praze, kde se tam rýžuje na pokutách. Pokud už přijmeme úseková a další podobná měření rychlosti jako možnou cestu k eliminaci bezohledných řidičů ze silnic, pak je očekáváme tam, kde je vysoká rychlost skutečnou bezohledností. Je to snad Jižní spojka obklopená... pomalu ničím? Jsou to liduprázdné části města na tříproudových silnicích mezi tunely? Nechceme se snižovat k omílání klišé, ale přáli bychom si, aby stát působil tímto způsobem tam, kde si hrají naše děti, kam chodí naše manželky nakupovat. Tam je nepřiměřená rychlost nezodpovědným jednáním, které má smysl potírat. Na takových místech ale stacionární měření nenacházíme, tam totiž naprostá většina řidičů žádné nepravosti nepáchá. Měřit tam rychlost a pomáhat bezpečnosti přesto lze, rýžovat peníze ale nikoli.

Stát se prostě dávno vzdal snahy „vyzobávat” z provozu omezené množství skutečně nebezpečných jedinců a místo toho se soustřeďuje na pokutovou mašinerii. Jednání dopravní policie pak probíhá přesně v tom duchu. Už samotný institut neoznačeného měřícího vozu odmítáme jako principelně neakceptovatelný - policie má v prvé řadě vyvíjet svou činnost tak, aby špatné věci nebyly páchány (prevence), ne aby páchány byly a někdo za ně byl trestán (represe). Pokud policie vyrazí s „neviditelným” autem do provozu ve snaze někoho nachytat na švestkách, je to prostě od začátku špatně. A kdyby vás podobný filozofický pohled míjel, je tu i dost praktických problémů.


Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 1 - Veseli nad Luznici otaceni policie 02Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 2 - Veseli nad Luznici otaceni policie 04Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 3 - Veseli nad Luznici otaceni policie 06Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 4 - Veseli nad Luznici otaceni policie 07Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 5 - Veseli nad Luznici otaceni policie 08Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 6 - Veseli nad Luznici otaceni policie 09
Dokud bude policie na silnici dělat podobné věci, a to při měření v místech, kde to rozhodně nemá být prioritou, podporovat ji v tom nebudeme

Česká policie ale takto jedná a stále intenzivněji. Kdybychom náhodou přijali takové jednání jako obecně možné, opět bychom jej očekávali především v místech, kde to bude dobré k něčemu jinému než vybírání pokut. Už veřejně známá místa působnosti těchto vozů a nespočet zdokumentovaných konkrétních případů ale jasně ukazuje že policie nejraději korzuje místy, kde se rychlost nejvíce porušuje, protože tam... prostě není nebezpečná. Pokutovatelná je ale všude stejně, tak proč nevyrazit do míst, kde lze pokut udělit nejvíce.

Jako by to nestačilo, policisté se při těchto snahách nedokážou chovat odpovědně. Bourají při jízdě nepřiměřené okolnostem, zabíjí zcela nezúčastněné řidiče a poučení si z toho neberou žádné, vůbec žádné. Může vám to připadat jako ojedinělé excesy, tak to ale není - policisté jsou na silnicích i statisticky extrémně nebezpečným elementem. A slušnost, pokora, profesionalita? Ne takové věci jim vlastní rozhodně nejsou.

Jednání dopravní policie se nám zkrátka příčí a není to žádný projev iracionální nenávisti. Je to zcela racionální kalkul, pocity vyvolané jen a pouze prací samotných policistů. Proto se proti jejich způsobům snažíme bojovat a jednou z možností je i to, k čemu vám cestu předestřeme dnes - získání co nejlepšího povědomí o tom, kde a v jaké formě je očekávat, i když se sami snaží schovávat.

Naše diskuzní fórum možná nepatří k největším, o to zajímavější členy v něm ale najdete. Právě oni dali v patřičné sekci postupně dohromady maximum poznaných, ale jinak neoznačených měřících policejních aut. Ten jsme shrnuli do níže přiložených přehledů (Superby, Passaty, další auta dle krajů) a doplnili o záběry alespoň části vozů vesměs z palubních kamer.

Můžete namítnout, že nikdo asi nebude jezdit po České republice se třemi á-čtyřkami natištěných přehledů aut a za volantem jimi listovat... To asi nebude, jenže většina z nás se den co den pohybuje v relativně omezeném prostoru, kde není zase tak těžké si zapamatovat těch několik málo měřících aut podle značky, typu, barvy či klidně i registrační značky. A podle toho si takových vozů v provozu více všímat.

Pochopitelně, zatím se nejedná o úplně všechny vozy policie, některé stále chybí - dát dohromady přehled všech je cíl, nikoli aktuální stav. Ten k němu přesto nemá zase tak daleko a pokud máte povědomí o dalších vozech nebo máte snímek některého z těch známých, přispějte jimi do diskuze na našem fóru, moderátory budou časem zaneseny do výchozí databáze. I vy tedy můžete pomoci ostatním řidičům a nakonec i samotné policii - takto bude její preventivní činnost naplňována mnohem lépe, když se o ni sama nesnaží. Pro lepší přehlednost a netříštění dalších reakcí vedví zůstane diskuze pod tímto článkem vypnuta, přímo na fóru je ale ring pro vaše reakce a postřehy volný...

Přehled neoznačených měřících Škod Superb Policie ČR

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 7 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 01Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 8 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 02

Fotografie vozů Škoda Superb

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 9 - Neoznacena merici auta policie CR foto 01Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 10 - Neoznacena merici auta policie CR foto 02Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 11 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 01Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 12 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 02Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 13 - Neoznacena merici auta policie CR foto 03Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 14 - Neoznacena merici auta policie CR foto 04Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 15 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 03Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 16 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 04Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 17 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 05Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 18 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 06Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 19 - Neoznacena merici auta policie CR foto 05Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 20 - Neoznacena merici auta policie CR foto 06Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 21 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 07Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 22 - Neoznacena merici auta policie CR foto 07Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 23 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 08Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 24 - Neoznacena merici auta policie CR foto 08Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 25 - Neoznacena merici auta policie CR foto 09Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 26 - Neoznacena merici auta policie CR foto 10

Poznámky k Superbům:

Všechny Superby jsou v provedení sedan/liftback.
Tam, kde je uvedeno RAMER, disponují tato vozidla měřičem rychlosti, který je schopen měřit i ze stacionární polohy - nemusí být tedy v pohybu, ale může. Ramer pracuje na kmitočtu 34,0GHz a lze jej detekovat antiradary. S aktivní radarovou hlavou lze měřit vlastní směr, protisměr a to dokonce i v několika jízdních pruzích. Pozor, nové nové typy Ramerů jsou schopné měřit i na principu sledování rychle jedoucího vozidla a pořizování záznamu, čili bez aktivního použití radarové hlavy.
U vozidel, kde není uvedeno nic, tak tato vozidla disponují měřícím zařízením typu PolCam, který je schopen měřit pouze za jízdy - principem měření je pak měření vlastní rychlosti a pořizování záznamu, na kterém se pronásledované vozidlo buď vzdaluje nebo jede stejnou rychlostí. Některé z těchto vozidel disponují jak přední, tak i zadní kamerou a některé pouze přední.
Vyskytují se převážně na dálnicích a vybraných rychlostních silnicích.

Přehled neoznačených měřících VW Passat B7 Policie ČR

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 27 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 03Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 28 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 04Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 29 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 05

Fotografie vozů VW Passat B7

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 30 - Neoznacena merici auta policie CR foto 11Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 31 - Neoznacena merici auta policie CR foto 12Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 32 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 10Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 33 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 11Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 34 - Neoznacena merici auta policie CR foto 13Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 35 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 12Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 36 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 13Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 37 - Neoznacena merici auta policie CR foto 14Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 38 - Neoznacena merici auta policie CR foto 15Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 39 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 14Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 40 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 15Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 41 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 16Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 42 - Neoznacena merici auta policie CR foto 16Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 43 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 17

Poznámky k Passatům B7:

Tato vozidla všechna disponují Ramerem 10C, který je schopen měřit pomocí radarové hlavy za jízdy i ze stacionárního stavu - kmitočet vždy 34,0GHz - tudíž lze detekovat antiradary. S aktivní radarovou hlavou lze měřit vlastní směr, protisměr a to dokonce i v několika jízdních pruzích. Za jízdy existuje ale možnost měřit s neaktivní radarovou hlavou (nic nevysílá) - principem měření je pak měření vlastní rychlosti a pořizování záznamu, na kterém se pronásledované vozidlo buď vzdaluje nebo jede stejnou rychlostí. V 99,9 % ale měří pomocí radarové hlavy, protože je to rychlejší, levnější a méně pracné.
Vyskytují se prakticky všude kromě dálnic - rychlostní silnice, silnice 1. a nižších tříd.

Přehled neoznačených měřících VW Passat R36 Policie ČR

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 44 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 06Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 45 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 07

Fotografie vozů VW Passat R36

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 46 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 18Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 47 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 19Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 48 - Neoznacena merici auta policie CR foto 17Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 49 - Neoznacena merici auta policie CR foto 18Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 50 - Neoznacena merici auta policie CR foto 19Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 51 - Neoznacena merici auta policie CR foto 20Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 52 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 20

Poznámky k Passatům R36:

Vyskytují se pouze v provedení sedan.
Měřící zařízení je PolCam - nic nevysílá, tudíž jej nelze detekovat antiradarem. Principem měření je pak měření vlastní rychlosti a pořizování záznamu, na kterém se pronásledované vozidlo buď vzdaluje nebo jede stejnou rychlostí.
Některá vozidla se ještě mohou vyskytovat na dálnicích, jiná byla přeřazena na okresní silnice daného kraje a jiná byla zcela vyřazena pro poruchu nebo nehodu.
V současné době je v jejich zařazení poněkud chaos, protože je neustále někam přesouvají.

Přehled zbylých neoznačených měřících aut Policie ČR po krajích

Praha

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 53 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 08

Fotografie vozů - Praha

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 54 - Neoznacena merici auta policie CR foto 21Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 55 - Neoznacena merici auta policie CR foto 22Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 56 - Neoznacena merici auta policie CR foto 23Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 57 - Neoznacena merici auta policie CR foto 24Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 58 - Neoznacena merici auta policie CR foto 25Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 59 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 21

Karlovarský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 60 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 09

Plzeňský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 61 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 10

Fotografie vozů - Plzeňský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 62 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 22

Ústecký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 63 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 11

Liberecký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 64 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 12

Středočeský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 65 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 13

Fotografie vozů - Středočeský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 66 - Neoznacena merici auta policie CR foto 26Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 67 - Neoznacena merici auta policie CR foto 27Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 68 - Neoznacena merici auta policie CR foto 27aVšechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 69 - Neoznacena merici auta policie CR foto 28Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 70 - Neoznacena merici auta policie CR foto 28aVšechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 71 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 23Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 72 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 24Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 73 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 25

Jihočeský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 74 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 14

Fotografie vozů - Jihočeský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 75 - Neoznacena merici auta policie CR foto 29Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 76 - Neoznacena merici auta policie CR foto 30Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 77 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 26

Královehradecký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 78 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 15

Fotografie vozů - Královehradecký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 79 - Neoznacena merici auta policie CR foto 31Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 80 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 27

Pardubický kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 81 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 16

Fotografie vozů - Pardubický kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 82 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 28Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 83 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 29Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 84 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 30

kraj Vysočina

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 85 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 17

Olomoucký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 86 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 18

Fotografie vozů - Olomoucký kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 87 - Neoznacena merici auta policie CR foto 32Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 88 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 31

Moravskoslezský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 89 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 19

Fotografie vozů - Moravskoslezský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 90 - Neoznacena merici auta policie CR foto 33Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 91 - Neoznacena merici auta policie CR foto 34Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 92 - Neoznacena merici auta policie CR foto 35Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 93 - Neoznacena merici auta policie CR foto 36Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 94 - Neoznacena merici auta policie CR foto 37Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 95 - Neoznacena merici auta policie CR foto 38

Jihomoravský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 96 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 20

Fotografie vozů - Jihomoravský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 97 - Neoznacena merici auta policie CR foto 39Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 98 - Neoznacena merici auta policie CR foto 39aVšechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 99 - Neoznacena merici auta policie CR foto 40Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 100 - Neoznacena merici auta policie CR foto 41Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 101 - Neoznacena merici auta policie CR foto 42Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 102 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 32Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 103 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 33Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 104 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 34Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 105 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 35Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 106 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 36Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 107 - Neoznacena merici auta policie CR foto dalsi 37

Zlínský kraj

Všechna neoznačená měřící auta Policie ČR: SPZ, barvy, fotky - 108 - Neoznacena merici auta policie CR foto tab nove 21

Poznámky k dalším měřícím vozům:

Pokud je vozidlo označeno jako RAMER, disponuje klasickou radarovou hlavou a tyto vozy jsou detekovatelné antiradary. Nové Octavie 2 disponují Ramerem 10C, zbylá vozidla většinou starším typem AD9C.
Pokud je vozidlo označeno jako PASIV, disponuje měřící technikou typu PolCam nebo MiniSpeed. Toto zařízení nic nevysílá a princip měření je pak měření vlastní rychlosti a pořizování záznamu, na kterém se pronásledované vozidlo buď vzdaluje nebo jede stejnou rychlostí.

Zdroj: Forum Autoforum.cz

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.