Reklama

Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video)

Chystané osmiválcové SUV dostane 650 koní, které sice řehtání příliš neláká, proběhnout se v pekelném tempu ale zvládají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video)

5.6.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Chystané osmiválcové SUV dostane 650 koní, které sice řehtání příliš neláká, proběhnout se v pekelném tempu ale zvládají.

Před několika málo dny jsme si mohli přiblížit, kterak si na okruzích vede „Rambo Lambo“, tedy vůbec první vůz italské automobilky schopný výletu mimo asfalt. Nyní se můžeme podívat na moderního nástupce tohoto vozu, SUV Urus. Stále je zahalen maskovacím pláštěm, slavnostní premiéra je stále ještě před námi.

Ze záběrů na Ringu je jasně patrné, že ani této novince Lamborghini nebude cizí rychlost. O absolutní rekord se sice pokoušet nebude, nejrychlejším SUV ale snadno být může. Všal od osmiválcového twin-turba, jenž má produkovat 650 koní, se nic jiného než působivá jízdní dynamika nedá očekávat. Ostatně méně výkonné a nejspíše i těžší sesterské Bentley Bentayga zvládá stovku za 4,1 sekundy a maximálně zvládne 301 km/h.

Je tedy více než pravděpodobné, že Urus tato čísla pokoří - a ony záběry z Ringu, kde se s tím testovací jezdci nemažou, to jen potvrzují. Nicméně nás trochu zaráží absence zvuku. Vůz je sice chvílemi hodně slyšet, povětšinou jsme ale konfrontováni jen s jeho snahou rozrážet větrnou bariéru. A ta neoslní ani běžného zákazníka, natož kované petrolheady.

Musíme se tedy ptát, zda Urus opravdu bude skutečným Lamborghini, jak ostatně šéf automobilky Stefano Domenicali již nějaký ten pátek slibuje. Zatím to tak úplně nevypadá, co se zvuku týče, tohle ale nemusí být finální zvukový projev, pořád se díváme jen na prototyp. A i kdyby zvuk nebyl bůhvíjaký, vizáž bude dozajista nejagresivnější mezi všemi světovými SUV a crossovery - to je patrné už nyní přes onu zmiňovanou kamufláž.

Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video) - 1 - Lamborghini Urus 2017 Ring videoscreen 01Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video) - 2 - Lamborghini Urus 2017 Ring videoscreen 02Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video) - 3 - Lamborghini Urus 2017 Ring videoscreen 03Lamborghini Urus se prohnalo po Ringu. Rychlost předvedlo, zvuk nikoliv (video) - 4 - Lamborghini Urus 2017 Ring videoscreen 04
Lamborghini Urus lze sice jen těžko považovat za pomalé, hlučné ale momentálně taktéž není

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama