- -

Lamborghini odhalilo výkon svého SUV Urus, bude ještě silnější než Bentayga

Italské SUV půjde do prodeje během druhého čtvrtletí 2018, tedy asi za rok. Část jeho parametrů vám ale můžeme předestřít už nyní, díky samotnému Lamborghini.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini odhalilo výkon svého SUV Urus, bude ještě silnější než Bentayga

15.5.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Italské SUV půjde do prodeje během druhého čtvrtletí 2018, tedy asi za rok. Část jeho parametrů vám ale můžeme předestřít už nyní, díky samotnému Lamborghini.

Není již žádným tajemstvím, že i Lamborghini se hodlá svézt na „eSUVéčkovém“ šílenství. V letošním roce tak Italové vyrukují s modelem Urus, který půjde do prodeje ve druhém čtvrtletí příštího roku. Šéf značky Stefano Domenicali přitom aktuálně potvrdil, že startovní várka počítá s tisícovkou exemplářů, které budou vyrobeny v prvním roce. Od roku 2019 se ale počítá s produkcí 3 500 kusů ročně.

Dle Domenicaliho ovšem neexistuje uměle stanovený strop, výrobní kvóta tak klidně může vzrůst. Na to je ostatně automobilka připravena, kvůli SUV totiž kupříkladu Lamborghini otevřelo vůbec první lakovnu ve své historii - dosud totiž lakování karoserií přenechávalo externím firmám. Rozloha továrny v Sant‘Agata Bolognese, kde bude Urus představen, tak vzrostla takřka na dvojnásobek.

Jen o výrobě ale šéf italské značky během posledního rozhovoru nemluvil. Zároveň zmínil také výkon čtyřlitrového osmiválce twin-turbo, o kterém se dosud jen spekulovalo. Nyní ale již víme na sto procent, že pohonná jednotka vyprodukuje 650 koní. Tedy ještě více, než kolik jich nabízí šestilitrový dvanáctiválec spřízněného Bentley Bentayga. Tipnout si tak můžeme jízdní dynamiku.

Britský model zrychluje z klidu na stovku za 4,1 sekundy, přičemž maximálka činí 301 km/h. Tyto hodnoty ale budou výkonnějším a velmi pravděpodobně i citelně lehčím Lamborghini Urus překonány. Akcelerace by tak klidně mohla klesnout na 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost může stoupnout někam k 310 km/h. Lepší hodnoty snad od SUV ani nelze očekávat.

Závěrem jen dodáme, že kromě benzinového osmiválce bude Urus k dispozici i jako plug-in hybridní varianta. Ta se ukáže zhruba rok po odhalení ryze spalovacího provedení, přičemž pod její kapotou lze očekávat pohonné ústrojí převzaté od Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Výkon i dynamika by se tak mohly ještě dočkat dalšího zlepšení.

Lamborghini odhalilo výkon svého SUV Urus, bude ještě silnější než Bentayga - 1 - Lamborghini Urus prototyp silnice prvni 03Lamborghini odhalilo výkon svého SUV Urus, bude ještě silnější než Bentayga - 2 - Lamborghini Urus prototyp silnice prvni 01Lamborghini odhalilo výkon svého SUV Urus, bude ještě silnější než Bentayga - 3 - Lamborghini Urus prototyp silnice prvni Perex
Lamborghini Urus v prvém sledu dorazí se čtyřlitrovým osmiválcem, který bude naladěn na 650 koní

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše