Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná

Stále častěji jsme svědky u nás nevídané aktivity policie - snaží se zbavit silnice řidičů bezdůvodně blokujících rychlejší pruhy dálnice. Toto je další případ a zajímavý není jen tím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná

27.6.2018 | Mirek Mazal | 43 příspěvků

Stále častěji jsme svědky u nás nevídané aktivity policie - snaží se zbavit silnice řidičů bezdůvodně blokujících rychlejší pruhy dálnice. Toto je další případ a zajímavý není jen tím.

Mnohokrát jsme žehrali nad chováním řidičů, kteří bezdůvodně blokují levý nebo prostřední pruh dálnice, i když by mohli jet v tom úplně pravém. Nejsme sami, třeba i Jeremy Clarkson se nad tím kdysi ošíval, policie ale proti takovým šoférům dlouhodobě nezasahuje. Prostě to neřeší, třebaže takoví lidé mohou svým nelogickým jednáním snadno způsobit nebezpečnější situace, než řidiči jedoucí tamtéž o 10 či 20 km/h rychleji.

V poslední době ale jakoby se blýskalo na lepší časy. Policie ve Velké Británii i v USA zdokumentovala případy, jak lze proti takovým šoférům zakročit a udělala nám tím radost. Snad nová móda způsobila, že v tom tito policisté nezůstali sami. Bohužel stále čekáme na případ podobného zásahu z České republiky, můžeme vám ale ukázat další případ z USA. A je zajímavý nejen aktivitou policie, ale i reakcí řidiče.

Na dálnici v Michiganu někdo vytrvale okupoval úplně levý pruh dálnice, a to v rychlostech, při kterých jej záplava dalších aut předjížděla zprava. Mohl mnohokrát uhnout do prostředního nebo úplně pravého pruhu, ale neudělal to ani jednou. V pruhu navíc setrvával před černým SUV šerifa okresu Kent County, kterému v jednu chvíli došla trpělivost, rozblikal majáky a vydal se chybujícího řidiče zpacifikovat.

Když vás policie na dálnici vyzve k zastavení, normální člověk bude v doprovodu policie pokračovat na první odpočívalo nebo zakotví v odstavném pruhu. Tady se ale hříšník projevil jako dokonalý Levoproudař obecný - svého místečka u levých svodidel se nehodlal vzdát až do té míry, že dokonce dálnici v levém pruhu hlídce zastavil. Záhy poté záznam končí, ale předpokládáme, že si jej policisté co nejrychleji „uklidili” kamsi vpravo, neboť zastavené auto na dálnici je vždy nebezpečné.

Tato situace ukazuje, jak absurdně někteří řidiči smýšlejí. Levý pruh je podle nich prostě ten jediný správný a dá se v něm i zastavit... Takto se jezdit opravdu nemá, na silnici o dvou a více jízdních pruzích je třeba se držet vpravo - vždy a všude. Komu nestačí zdravý rozum, může za domácí úkol znovu nastudovat pravidla silničního provozu, píše se to tam úplně stejně, jen s pár logickými výjimkami.

Mimochodem, před kamerou se mihne dopravní značení informující o následujícím sjezdu vlevo, což bude asi důvod setrvávání dotyčného na levém okraji tříproudové dálnice. To ale není dostatečný důvod - cedule informuje o sjezdu za 3/4 míle, tedy 1,2 km. A dotyčný blokoval jízdní pruh ještě dlouho před tím. Tohle opravdu není přijatelný argument - vždy jednou budete odbočovat někam vlevo a takto by kvůli dělení dálnice mohl člověk blokovat levý pruh už od prvního kilometru, protože bude přece za hodinu sjíždět. Snad přijde den, kdy to všichni pochopí...


Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 1 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 01Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 2 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 02Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 3 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 03Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 4 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 04Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 5 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 05Policie si vyšlápla na řidiče blokujícího levý pruh dálnice. Jeho reakce je neuvěřitelná - 6 - Ridic zastavil hlidce policie v levem pruhu 06
Šerifovi došla trpělivost s pomalou jedoucím vozidlem v levém pruhu dálnice. Škoda, že naši policisté jsou stále trpěliví až moc

Zdroj: Mr Roadside616@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 43 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama