Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Prodeje SRT Viper neplní očekávání, automobilka omezuje výrobu
3.10.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Podle původního záměru Chrysleru mělo každým rokem najít svého majitele 2 000 kusů nové Zmije. Letošních registrací není zatím ani čtvrtina.
Chrysler se stal první americkou automobilkou z Velké trojky, která zvládla splatit všechny vládní půjčky z krizových časů a nyní se může těšit ze slušných zisků. Jen pozitiva ovšem značka neeviduje. Stíny se přitom překvapivě snášejí na divizi SRT a jeho novou generací Viperu, což málokdo čekal. Jeho prodeje ale zatím zkrátka nejsou tak vysoké, jak si automobilka původně představovala, a tak zatímco na novou Vertte čekají zákazníci, Viper naopak musí čekat na své zákazníky.
Chrysler původně počítal s tím, že se mu každým rokem povede vyexpedovat na 2 000 exemplářů nové Zmije. V prvních osmi měsících letošního roku však dealeři prodali pouze 426 kusů, díky čemuž letošní kvóta nedosáhne ani poloviny plánu. Navíc se ve skladech jednotlivých showroomů nachází dalších 565 exemplářů, což by dle dosavadního odbytu stačilo jako zásoba na dalších 289 dnů.
Výsledkem této situace je tak zredukování výroby o jednu třetinu, což znamená, že každým dnem nebude vznikat devět kusů Viperu, ale pouze šest. Zároveň má dojít i k poklesu zaměstnanců továrny Conner Avenue Assembly v Detroitu, kterých je v současné době 171. O kolik přesně, to již Chrysler neuvádí. Padáka však prý nikdo nedostane, prý půjde jen o přeřazení na jiné linky.
Pro dealery přitom zpráva o pomalém prodeji rozhodně není radostná. Aby totiž mohli nový Viper prodávat, museli automobilce zaplatit poplatek 25 000 USD (cca půl milionu korun) a podstoupit náročné školení. Letos si navíc již finanční bilanci rozhodně nespraví, neboť s příchodem zimy se prý prodeje Viperu zastaví prakticky úplně. Uvidíme tedy příští rok, zda se společně se sluncem vrátí do showroomů i zákazníci. Chrysler by ale kvůli nízkému domácímu odbytu mohl urychlit oficiální příchod vozu do Evropy - to by mohlo být příjemným důsledkem jinak poměrně neradostného stavu...







Nový SRT Viper se neprodává tak dobře, jak automobilka původně počítala. Jeho výrobu tak sníží o třetinu
Zdroj: Autonews
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
před 7 hodinami
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Salač bude i v příštím roce jezdit MS v týmu OnlyFans American Racing 19:43
- Pre Dutch TT: Lídry jsou Bezzecchi, Gonzalez a Quiles 16:00
- MotoGP v Brně pomohlo lidem v nouzi. Nevyužité jídlo zamířilo k potřebným 12:00
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii včera 17:00
Nejnovější články
Všeříkající: Zatímco zavedené značky s kombíky končí kvůli nezájmu o ně v Číně, sami Číňané s nimi přichází, protože i o jejich kupce stojí
před 5 hodinami
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
před 7 hodinami
Akcionáře Nissanu vyděsil stav firmy a neakceschopnost nového vedení, chtějí zpátky Carlose. „Zmlkněte,” řval na ně nový šéf
před 8 hodinami
Nadšenec nakreslil možnou podobu první motorky Ferrari, automobilka na něj poslala právníky
před 10 hodinami
Místo přímých zákazů plíživé nařizování přes „poslušné”: Nový plán EU vnutí elektrická auta i těm, kteří je vůbec nechtějí
před 11 hodinami
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.25. 21:55 - Předseda
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
