- -

VW Teramont je též oficiálně venku, u nás by se mohl jmenovat stejně

VW porušuje své obvyklé postupy jen v USA, v Číně má novinka očekávané jméno začínající na T. Také má prý zatím záhadný motor V6.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Teramont je též oficiálně venku, u nás by se mohl jmenovat stejně

28.10.2016 | Marek Bednář | 2 příspěvky

VW porušuje své obvyklé postupy jen v USA, v Číně má novinka očekávané jméno začínající na T. Také má prý zatím záhadný motor V6.

Nové SUV Volkswagenu se mělo jmenovat Teramont, protože všechna SUV od Volkswagenu začínají písmenem T - Tiguan, Touareg, i neexistující Taigun či koncepty T-Roc a T-Prime. Až nedávno jsme se dozvěděli, že to bude Atlas. A s tímhle jménem se novinka také v USA čerstvě představila.

Ovšem, jméno Atlas bude mít nejspíš jen v USA. Ve stejný den jako tam se totiž představila i v Číně, jenže pod jménem Teramont. Jinak je to stejné auto - platforma MQB a benzínové čtyř- a šestiválce pod kapotou. Dozvídáme se také, že Teramont má sedět mezi Tiguanem XL a Touaregem a být konkurencí Fordu Edge a Toyoty Highlander, alespoň co se čínského trhu týče.

Známe také rozměry - vůz je 5 032 mm dlouhý, 1 989 mm široký a 1 773 mm vysoký. Rozvor náprav je 2 980 mm, takže to nebude drobek. A také, že kromě jména tu jsou ještě změny v motorech - v Číně bude mít „Atlamont” dvě verze čtyřválce 2,0 TSI s výkony 186 a 220 koní a údajně blíže neurčený německý šestiválec o objemu 2,5 litru, který je také přeplňovaný a má 299 koní a říká si 530 V6 - toho čísla si nevšímejte, čínská označení motorů nedávají smysl tradičně. Všechny motory mají na každý pád spolupracovat se sedmistupňovým DSG a čtyřkolkou 4Motion.

Pro nás je tato novinka zdánlivě nedůležitá, jeden význam ale má. Pokud tento vůz dorazí také do Evropy - a zdráháme se věřit, že by to VW v době rostoucí obliby SUV všeho druhu dříve nebo později neudělal - bude se téměř jistě jmenovat právě takto. Ostatně, VW Atlas nám moc dobře nezní, vám?

VW Teramont je též oficiálně venku, u nás by se mohl jmenovat stejně - 1 - vw teramont cina bleskovka 01VW Teramont je též oficiálně venku, u nás by se mohl jmenovat stejně - 2 - vw teramont cina bleskovka 02VW Teramont je též oficiálně venku, u nás by se mohl jmenovat stejně - 3 - vw teramont cina bleskovka 03
Tohle je čínská verze Atlasu, jmenuje se Teramont a je téměř stejná

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše