Reklama

Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní

Bude trvat ještě rok, než BMW vypustí do světa novou generaci M5. Jak bude vypadat, se ale díky úniku přímo z Mnichova můžeme podívat už teď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní

16.10.2016 | Petr Miler | 1 příspěvek

Bude trvat ještě rok, než BMW vypustí do světa novou generaci M5. Jak bude vypadat, se ale díky úniku přímo z Mnichova můžeme podívat už teď.

Nové BMW řady 5 bylo jednoznačně nejvýznamnější automobilovou novinkou tohoto týdne. Nikoli náhodou - mnichovská značka s ním zcela záměrně vynechala pařížský autosalon, aby se o dva týdny později mohla stát středem pozornosti celého světa. Povedlo se a jistě ne jen kvůli tomu - nová pětka vypadá dobře a zatím přináší spíše příjemná překvapení, jako verzi M550i s osmiválcovým biturbem, než nečekaná zklamání.

I přes tuto vzpruhu pro prvotní nabídku ale čekáme hlavně na jiný model - novou M5. Je celkem jasné, co nabídne z technického hlediska, neboť šéfem BMW M je už chvíli člověk, který dlouho chodil do závodní jídelny v tričku s nápisem „quattro”. Nová M5 tak bude už jen čtyřkolka, jen s automatem a i když tato kombinace bude puristům způsobovat špatné spaní, je celkem nepochybné, že budeme mít co do činění s extrémně rychlým strojem. Však už M550i xDrive zrychlí na stovku za rovné 4 sekundy a M5 bude muset být ještě citelně rychlejší, aby obhájila svou pozici v nabídce.

To všechno už chvíli víme, stejně jako fakt, že toto auto má dorazit na trh až na sklonku roku 2017, přesto vám klíčové části jeho vzhledu můžeme ukázat už nyní. Jejich záběry dostal do světa Cameron van der Horst, který tvrdí, že mu je zaslal jeden za zaměstnanců BMW. A není těžké mu věřit - vidíme obrázky, které zřetelně pochází ze softwaru sloužícího pro vývoj nových aut a které by takto jen stěží někdo maloval jen tak. Pochopitelně, ani tak si nemůžeme být stoprocentně jisti autenticitou, toto ale zkrátka vypadá jako fakt. A nikoli nepřekvapivý.

BMW totiž v posledních letech přepřáhlo z koně jménem „Tovární sleeper” na klisnu s tetováním: „A holky budou koukat”. Tak to je, auta jako BMW M3 E46, ale do značné míry i pozdější E9x a soudobé generace měla jen o trochu výraznější vzezření než standardní verze s paketem M. Nyní je všechno jinak a M2, M3 a pochopitelně i M4 vypadají přinejmenším jako náměstci ministra války. Nová M5 ale má být podle přiložených obrázků jiná.

Většina oněch výrazných zlomů, které se objevily i na nedávné ilustraci, tu prostě není. V zásadě vidíme to, co na již odhalených provedeních, akorát s trochu jiným tvarováním spodní části nárazníku a bez mlhovek, pochopitelně, tady dostal přednost vzduch. Výraznější výsledek je, ale ne zase tak moc. To platí alespoň zepředu, zezadu už je to trochu obvyklejší písnička. Ostatně, podívejte se na to sami, je to opravdu výjimečná možnost vidět pravděpodobný výsledek dlouho před premiérou - prototypy jsou zatím maskované velmi silně...

Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 1 - BMW M5 2017 2018 unik CAD 01Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 2 - BMW M5 2017 2018 unik CAD 02
Uniklá podoba nové M5 překvapí svou decentností, na poměry dnešního BMW

Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 3 - BMW M5 a M550i Touring 2017 rendery 01
Obecně očekáván byl poněkud „zářivější” vzhled

Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 4 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 001Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 5 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 002Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 6 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 003Zaměstnanec BMW předčasně odhalil novou M5, je překvapivě decentní - 7 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 004
A M550i xDrive to není, zde fotky pro srovnání

Zdroj: Cameron van der Horst@Kinja

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše