Reklama

BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou

V Mnichově dál topí pod kotlem své elektrické budoucnosti, a tak už příští ukážou čtyřdvířko, které by mělo zvládnout až 700 kilometrů na nabití.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou

8.9.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

V Mnichově dál topí pod kotlem své elektrické budoucnosti, a tak už příští ukážou čtyřdvířko, které by mělo zvládnout až 700 kilometrů na nabití.

Mnichovská automobilka je v rámci elektrické mobility stále daleko před většinou konkurentů ze „starého světa”. Však kolik automobilek vůbec prodává nějaký elektrický model, natož pak dva, natož pak něco jako sportovní i8 v kombinaci se spoustou „jemnějších” hybridů. Sama však má pocit, že o svůj náskok přišla a znervózněno nevelkým zájmem právě po i3 a i8 přistupuje až k velmi bizarním krokům.

Nevíme, zda právě ony mají něco do činění s aktuálním děním, pod kotlem je ale na každý pád zatopeno. Automobilka tak už na autosalonu ve Frankfurtu ukáže koncept nového BMW i5, tedy třetího elektrického modelu do party. Novinka se ukázala na krátkém videu, jenž má propagovat elektromobilitu a které zároveň upozorňuje na příchod indukčního nabíjení, jenž bude u značky dostupné od příštího roku. I s jeho představením přitom můžeme počítat v hesenské metropoli.

Aktuálně se ovšem budeme soustředit na model i5, který se na videu ukázal jistě dříve než měl - automobilka v momentě jeho zveřejnění vůz aktivně ukazovala jen zahalený plachtou. Teď už tedy víme, že jeho podoba ve své podstatě odpovídá nákresům z patentového úřadu, jenž se vynořily na světlo světa před rokem. I když pár novinek tu přece jen najdeme, koncept bude citelně propracovanější. Velkou pozornost poutá hlavně bočními prahy, jenž jsou mnohem organičtěji tvarované než u běžné produkce značky. Evidentně přitom jde o „podpis” divize „i”.

Dále tu máme úzkou a širokou čelní masku s navazujícími světlomety, dvoubarevné ztvárnění nárazníku či přední kapotu, které od poloviny své délky počítá s ventilačními otvory. Vše pak uzavírají kontrastně lakovaná střecha, kryty zpětných zrcátek či okenní rámy a koncový sloupek hodně připomínající BMW i8. Blíže ale bude mít nový sedan (nebo liftback?) samozřejmě k elektrickému i3.

Dáno je to nejen vzhledem, ale rovněž zcela elektrickým pohonným ústrojím. O tom se značka momentálně podrobněji nezmiňuje, nicméně dle spekulací by vůz měl nabídnout dojezd na jedno nabití pohybující se mezi 500 a 700 kilometry. Zda tomu tak skutečně bude, to možná zjistíme již ve Frankfurtu. S produkční variantou bychom pak dle onoho videa měli počítat do dvou let.

BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 1 - BMW i5 Concept 2017 videoscreen 01BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 2 - BMW i5 Concept 2017 videoscreen 02
BMW na novém videu odhalilo vzhled chystaného i5...

BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 3 - BMW i5 patentovy urad 01BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 4 - BMW i5 patentovy urad 02BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 5 - BMW i5 patentovy urad 03BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 6 - BMW i5 patentovy urad 04BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 7 - BMW i5 patentovy urad 05BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 8 - BMW i5 patentovy urad 06BMW omylem ukázalo největší novinku pro Frankfurt, povědomá vám není náhodou - 9 - BMW i5 patentovy urad 07
...koncept přitom plně odpovídá snímkům z patentového úřadu, jenž se ukázaly před rokem

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše