Reklama

Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu

Na počítačových ilustracích si můžeme prohlédnout liftback odkazující na modely i3 a i8. BMW mu ale požehnání pro výrobu dát nemusí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu

4.10.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Na počítačových ilustracích si můžeme prohlédnout liftback odkazující na modely i3 a i8. BMW mu ale požehnání pro výrobu dát nemusí.

Ještě před dvěma třemi roky se zdálo, že BMW bude lídrem mezi německými prémiovými automobilkami na poli elektromobility. Mnichovská značka pustila do prodeje elektrický hatchback i3 a hybridní sporťák i8, čímž jeho nabídka převyšovala to, co jste si mohli pořídit s logem Audi nebo Mercedesu. Na počátku letošního roku se ale ukázalo, že registrace BMW na tomto poli nejsou zrovna vysoké. A co hůře, jeho divizi i opustilo hned několik klíčových osob.

Před letními prázdninami mnichovská automobilka navíc oznámila, že místo důrazu na elektromobilitu přesouvá své zdroje směrem k autonomnímu řízení. Elektrická budoucnost značky tak rázem začala být nejasná, i když na autosalonu v Paříži jediný přítomný člověk z nejužšího vedení BMW na postavení automobilky coby „elektrického leadera” trval.

Aktuálně se nám situace možná začíná vyjasňovat, neboť na světlo světa zamířily první obrázky pětidveřového modelu, které mnichovská automobilka zaregistrovala na patentovém úřadu v Japonsku. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o dlouho spekulované BMW i5. Vůz totiž minimálně po stránce designové jde ve stopách svých již prodávaných sourozenců, tedy zmiňovaných modelů i3 a i8.

Vpředu lze vidět odkaz na hybridní sporťák, zvláště v oblasti tradičních ledvinek a světlometů. Z boku tu pak máme jisté náznaky Toyoty Prius a dalších konkurenčních elektromobilů a hybridů, zatímco vzadu lze vysledovat spojitost s elektrickým hatchbackem. Zda ale produkční model bude vypadat přesně takto, to je zatím sporné. BMW naznačilo, že jeho dalším elektromobilem možná bude crossover či SUV.

Právě o tom mohlo být nedávné jednání nejvyšších manažerů značky, přičemž ony snímky z patentového úřadu mohly být zaregistrovány ještě dříve, než vůbec BMW začalo o své budoucnosti rokovat. A jelikož směrem ke crossoverům a SUV míří i Audi a Mercedes, bude logické, pokud mnichovská automobilka nebude nechat chtít klientelu prahnoucí po „bezemisním“ pohonu konkurenci. To ale vážně jen spekulujeme, do budoucnosti možná v tuto chvíli nevidí ani samotné BMW...

Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 1 - BMW i5 patentovy urad 01Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 2 - BMW i5 patentovy urad 02Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 3 - BMW i5 patentovy urad 03Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 4 - BMW i5 patentovy urad 04Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 5 - BMW i5 patentovy urad 05Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 6 - BMW i5 patentovy urad 06Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu - 7 - BMW i5 patentovy urad 07
Z japonského patentového úřadu nejspíše zamířily do světa snímky dlouho spekulovaného BMW i5. Otázkou však je, zda značka tento vůz nakonec pustí do výroby

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama