Reklama

Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV

Pokud by vás při spatření špionážních záběrů napadlo, že se díváte na nějaké čínské SUV, budete mít vlastně pravdu. VW chce, abyste si právě to mysleli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV

1.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pokud by vás při spatření špionážních záběrů napadlo, že se díváte na nějaké čínské SUV, budete mít vlastně pravdu. VW chce, abyste si právě to mysleli.

Nové crossovery a SUV nejsou prioritou pouze pro Škodu, ale rovněž pro mateřský Volkswagen. Automobilka by přitom již na autosalonu ve Frankfurtu měla odhalit model T-Roc, tedy tzv. Golf SUV. O tomto voze se dnes nezmiňujeme poprvé, kupříkladu na počátku dubna jsme si jej mohli prohlédnout s minimem maskování. Či spíše jinak, stylizovaný jako nějakou novinku od Fordu.

Aktuálně se ovšem ukázalo, že Volkswagen měl při snaze o zmatení odborné i laické veřejnosti na mysli zcela jinou značku než modrý ovál. Sériový T-Roc byl totiž aktuálně nachytán při testech v Číně, kde si jej lidé pomalu spletli s Chery Tiggo 3x. Toto kompaktní SUV u nás bude znát málokdo, v Číně je ale na trhu od roku 2006 a loni se ve druhé půli prosince dočkalo modernizace.

Právě faceliftem se Němci nechali při tvorbě kamufláže inspirovat, T-Roc tedy dostal do vínku „stejnou“ čelní masku jako Tiggo 3x a identická se zdá být také záď. Zde kromě malých kapkovitých světel Volkswagen přistoupil dokonce i k nalepení chromové pásky mezi lampami i přes ně, aby bylo zmatení co největší. A je nutné dodat, že se mu to v mnoha případech i povedlo.

Aktuálně tedy jen můžeme spekulovat, jak bude sériový T-Roc skutečně vypadat. Není také jisté, zda verze pro Čínu, o jejíž výrobu se postará aliance FAW-Volkswagen, dostane do vínku prodloužený rozvor. Soudě podle špionážních snímků se ale zdá, že zadní dveře bílého prototypu jsou přeci jen o trochu delší než u černého exempláře, jenž byl nafocen již dříve.

Evropa ale stoprocentně dostane jen jeden rozměr platformy, přičemž délka i rozvor budou někde na úrovni Škody Karoq a Seatu Ateca. Tato dvojice je přitom o chloupek kratší než druhá generace Volkswagenu Tiguan, jenž narostla i proto, aby udělala novince v nabídce značky místo. T-Roc se totiž musí vmáčknout mezi většího sourozence a chystané Polo SUV.

I přes nepatrně větší rozměry ovšem budou základní varianty německé novinky sdílet pohonné jednotky s českým a španělským vozem. Základem se tedy stane verze s litrovým tříválcem, na vrchol by ovšem dle šéfa vývoje značky Franka Welche mohlo zamířit i provedení osazené přeplňovaným dvoulitrem, který by na všechna čtyři kola posílal 310 koní.

Rázem bychom tu tedy měli nejostřejší kompaktní SUV současnosti. Zda ale skutečně dorazí, to je sporné. Welch ovšem uvedl, že „v tomto autě je spousta potenciálu, který umíme pustit z řetězu, pokud si to zákazníci budou přát“. A ti si to nejspíše přejí, jinak by ostatně nevznikl ani Seat Ateca Cupra. Zdá se tedy, že T-Roc R je jistotou.

Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 1 - VW T-Roc 2017 nove spy foto 01Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 2 - VW T-Roc 2017 nove spy foto 02Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 3 - VW T-Roc 2017 nove spy foto 03Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 4 - VW T-Roc 2017 nove spy foto 04
Nové špionážní snímky jen deklarují, že VW převlékl nový T-Roc za čínské Chery Tiggo 3x...

Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 5 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 01Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 6 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 02Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 7 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 03Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 8 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 04Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 9 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 05
...ačkoliv dříve jsme smýšleli o podobenství s Fordem, se kterým má novinka taktéž mnoho společného

Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 10 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 01Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 11 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 02Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 12 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 03Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 13 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 04Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 14 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 05Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 15 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 06Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 16 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 07Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 17 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 08Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 18 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 09Hotový VW T-Roc nafocen při testech, hraje si na u nás neznámé čínské SUV - 19 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 10
Pro úplnost pak ještě můžeme dodat oficiální fotky zakamuflovaného prototypu

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše