Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Kahn Vengeance je upravený Aston Martin DB9, dorazí další žaloba?
8.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nedorazí, extravagantní tuningová firma se na rozdíl od Henrika Fiskera na modifikaci kupé DB9 s Astonem domluvila. Cenu posune na 11,3 milionu Kč.
V minulých měsících se automobilka Aston Martin stala středobodem hned několika kauz, z nichž jedna se týkala i tahanic s jejím bývalým šéfdesignérem Henrikem Fiskerem. Ten totiž ve službách společnosti Galpin Motors navrhnul kreaci zvanou Thunderbolt, která byla docela povedená a dárcovské kupé v očích Astonu snad i zastiňovala. Jinak si nelze vysvětlil, proč britská značka, která jinak proti úpravám svých vozů nic nenamítá, přišla s žalobou, kterou chtěla prodej této kreace zastavit. Bohužel pro potenciální zájemce pak dosáhla svého, pročež Fiskerův koncept do reality nezamíří. A když už, tak ve výrazně změněné podobě.
Něčeho podobného se ovšem nemusí bát společnost Kahn Design, jejíž projekt Vengeance je v bledě modrém totéž, čím byla kreace Thunderbolt. Tedy vlastním pojetím britského kupé. Jenže zatímco Fisker a Galpin Motors automobilku oslovili se zájmem o spolupráci, ale nakonec byli odmítnuti, Afzal Kahn se může pochlubit oficiálním požehnáním výrobce. Aston Martin pak dokonce již i potvrdil, že existuje dohoda o zásobování.
V jejím středobodu je stávající kupé DB9, které je základem projektu Vengeance. Firma Kahn Design mu pak následně dodá patřičně rozšířenou karoserii, jíž dominují klenuté zadní blatníky. Mimo to si můžeme povšimnout „bubliny“ na kapotě, na níž navazují prolisy na střeše. Dále tu pak máme jinou výplň čelní masky či šestnáctipaprsková 20palcová litá kola vpředu a osmnáctipaprsková 21palcová vzadu.
Kromě toho lze z aktuálně odhalených ilustrací vyčíst ještě zvětšené výdechy za předními koly či jinak stylizovaný zadní difuzor, očekávat pak můžeme také přepracované boční prahy. Inspirací byly Afzalu Kahnovi modely značky z 80. a 90. let minulého století, přičemž silueta vozu má připomínat „šavlozubého tygra na lovu“. S tím se asi dá souhlasit, s dalším tvrzením úpravce však již máme lehčí problém.
Kahn totiž dodává, že projekt Vengeance je jeho splněným dětským snem, neboť prý vždy chtěl navrhnout a vyrobit své vlastní auto. Je však opravdu sporné, zda jen pouhou změnou designu můžeme hovořit o vlastním voze. Zvláště když mechanický základ zůstal zcela nezměněn, neboť úpravce dodává, že nebylo třeba měnit, co je perfektní.
Jak se s danou záležitostí popasují klienti firmy, to je již na nich. My jen dodáme, že do prodeje má kupé Vengeance zamířit v závěru letošního roku, přičemž pod kapotou bude pracovat atmosférický šestilitrový dvanáctiválec. Standardní výkon 517 koní ale nejspíše bude navýšen, aby byla aspoň trochu ospravedlněna cena okolo 300 000 GBP (cca 11,3 mil. Kč).


Projekt Vengeance je hlavně vizuální přestavbou Astonu Martin DB9. Úpravce jej přesto tituluje jako vlastní vůz, za který navíc požaduje přes 11 milionů korun
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové proti sobě postavili dvě z mála sériových aut s obřími motory V10 bez turba. A děly se věci
včera
Nové Audi RS5 utrpělo kruté fiasko zrovna ve chvíli, kdy se mělo předvést před fanoušky z celého světa
21.8.2026
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
20.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Johnny Stewart vyhrál závody Sportbike a Supersport na Manx GP včera 18:45
- Startovní místa Moto2 od Marc VDS získá zřejmě Tech3 Racing včera 12:00
- Zemětřesení v mistrovství světa SBK: Konec dvou kariér – může přijít Jack Miller 21.8.2026
- Aleix Espargaro bude testovat v Rakousku 21.8.2026
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 20.8.2026
Nejnovější články
Auto se spalovacím pohonem s nulovými emisemi pokořilo rychlostní rekord, ukazuje jednu z opomíjených cest pro silniční vozy
před 11 hodinami
Nové velké čínské auto za 300 tisíc vypadá jako Audi víc než kdejaké Audi
včera
Britové proti sobě postavili dvě z mála sériových aut s obřími motory V10 bez turba. A děly se věci
včera
Výzkumníci došli k nepříjemnému závěru ohledně požárů elektromobilů, žádné elegantní řešení stále neexistuje
včera
VW si otevřel vrátka k návratu do Ruska, levně tam dostane i modely, které vám zde vůbec nenabídne
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
