Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají

Vyráběla se tak i ve svém předchozím provedení, do Evropy se ale nedostala. Teď se tak ukázala v Rumunsku a znovu tedy svitla naděje, že se v prodeji po letech objeví levný pick-up.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají

20.10.2018 | Petr Prokopec

Vyráběla se tak i ve svém předchozím provedení, do Evropy se ale nedostala. Teď se tak ukázala v Rumunsku a znovu tedy svitla naděje, že se v prodeji po letech objeví levný pick-up.

Evropa není pick-upům zrovna zemí zaslíbenou, což se logicky odráží i na místní nabídce. Ta není příliš květnatá, navíc momentálně můžete nakupovat v podstatě jen ve vyšších sférách, třeba u Mercedesu či Volkswagenu. Pokud ovšem máte rozpočet napnutý jak tětivu indiánského luku, nemáme pro vás zrovna dobré zprávy - na nejnižších patrech trhu budete v těchto chvílích pátrat po jakémkoli pick-upu marně.

Své zákazníky tu přitom pick-up mají a mezi Čechy oddanými chalupaření a podobným kratochvílím se jich nenajde zase tak málo - občas si nám v e-mailech stýskáte, že mezi novými levnými auty není po čem sáhnout. Je to přitom segment, ve kterém se jako ryba ve vodě cítí Dacia a právě ta by mohla situaci zakrátko vyřešit.

Rumunská automobilka má s pick-upy dlouholeté zkušenosti, ostatně jeden takový v portfoliu má. Nicméně Duster Oroch je k mání pouze na jihoamerických trzích. V Evropě bylo kdysi možné pořídit Logan pick-up, který startoval na velmi příznivých 160 tisících korunách, jenže s tím jsme se v roce 2012 museli rozloučit. Prakticky od té doby se přitom mluvilo o nástupci, ten však dorazil pouze v limitovaném množství.

V roce 2014 totiž automobilka slavnostně představila Duster pick-up, na kterém spolupracovala s rumunskou karosárnou Romturingia. Té Dacia dodala 500 aut a poskytla i odbornou expertízu, veškerá konverze ale byla prováděna v halách úpravce. Ten přitom SUV víceméně seříznul za prvním bočním oknem a namísto zadních sedadel dodal korbu schopnou pobrat až 450 kilogramů nákladu.

Celá pětisetkusová série vznikla na objednávku rumunské petrolejářské společnosti OMV Petrom, přičemž původně se spekulovalo o další edici, jenž by zamířila i mezi běžný lid. Na nic takového ovšem nedošlo. Je však otázkou, jak tomu bude nyní. Na světě jsou totiž snímky zcela nového provedení, jenž má svůj původ v druhé generaci Dacie Duster. A znovu jde o dílo Romturingie, automobilce blízké firmě.

Informací je ale bohužel momentálně poskrovnu, nicméně na počátku letošního roku se o příchodu pick-upu živě spekulovalo. Je tak možné, že dané zvěsti měly reálný základ a Dacia skutečně připravuje rozšíření své nabídky. Dvoumístné provedení s korbou by ale nejspíše nebylo k dispozici na všech trzích. A protože za jeho konverzí a stavbou by stála nezávislá karosárna, produkce by stoprocentně byla omezená. Strádajícím českým - a nejen českým - zájemcům by to ale jistě stačilo.

Jak se vše vyvrbí, je sporné. Jednou z možností je i obměna vozového parku OMV Petrom, jenž si tak mohl objednat novou várku pick-upů. V takovém případě by ovšem ta stará mohla zamířit na trh s ojetinami, přičemž zájemci mohou ve všech případech počítat s 1,5litrovým turbodieselem o výkonu 110 koní a pohonem všech kol. Či s robustním rámem a mříží, jenž chrání kabinu a nové zadní okno. Čas ukáže víc.


Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 1 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 01Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 2 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 02Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 3 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 03Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 4 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 04Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 5 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 05Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 6 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 06Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 7 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 07Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 8 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 08Nová Dacia Duster se poprvé ukázala ve verzi, kterou někteří Češi postrádají - 9 - Dacia Duster pick-up 2018 Romturingia prvni foto 09
Rumunská karosárna Romturingia znovu přepracovala Dacii Duster na pick-up. Zatím však není jisté, zda znovu realizovala zakázku petrolejářského gigantu či zda tentokráte dojde i na běžný lid

Zdroj: Ferdfanpage@Facebook

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama