- -

Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho

Evropská verze tříprostorového Civicu vzhledem nepřekvapí. Doufáme, že pod kapotou zůstane i atmosférický dvoulitr. Na trh přijde nejspíš ještě letos.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho

29.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Evropská verze tříprostorového Civicu vzhledem nepřekvapí. Doufáme, že pod kapotou zůstane i atmosférický dvoulitr. Na trh přijde nejspíš ještě letos.

Spolu s hatchbackem nové generace Hondy Civic se Evropa dočká také sedanu. Ten se odhaluje na pařížském autosalonu po boku nového Type R. Samotný příchod této verze do Evropy trochu překvapením je, i když to Honda už avizovala, jeho pojetí ale nikoli - v USA už je tento Civic v prodeji a ten evropský jen od něj odlišný jen trochu.

Největší rozdíl, jak se můžeme podívat na fotkách, je po stranách předních nárazníků - americká verze tu má oranžová poziční světla s odrazkami, ta evropská dostane boční blinkr s čirým krycím plastem. A také vidíme absenci bočních pozičních světel v zadních lampách, očekávejme manuální převodovku v základu a také tachometr cejchovaný v kilometrech, nikoliv primárně v mílích. A možná trochu tužší podvozek.

Záhadou jest, co najdeme pod kapotou. V USA si můžete pořídit Civic Sedan s přeplňovanou patnáctistovkou o 182 k nebo s atmosférickým dvoulitrem o 160 k. Rádi bychom doufali, že oba motory zůstanou v nabídce i pro Evropu, protože jsou to jen čtyřválce, ale dá se asi počítat jen s tím prvním a navrch s nějakým slabším benzínovým motorem, který by tvořil základ nabídky. S tipem směrem k atmosférické patnáctistovce o 130 k, kterou je možné si pořídit do modelu HR-V, možná nebudeme daleko.

Pod kapotou má být k mání i diesel. Jaký přesně to bude, zatím není známo, ale dostane-li Civic šestnáctistovku ze současné generace a také z HR-V, očekávejme jeden z nejlehčích motorů svého druhu a parametry 120 k a 300 Nm. To jsou ale spekulace, na přesnější informace si budeme muset ještě chvíli počkat. Dost možná se to dozvíme ještě během následujících hodin v Paříži.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho - 1 - honda civic sedan eu 10g prvni 01Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho - 2 - honda civic sedan eu 10g prvni 02Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho - 3 - honda civic sedan eu 10g prvni 03Nová Honda Civic dorazila do Evropy i jako sedan, překvapí málokoho - 4 - honda civic sedan eu 10g prvni 04
Vzhled Civicu sedan pro Evropu překvapením není, samotný příchod této verze trochu ano

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše