Reklama

Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř

Korejské SUV zvenčí sází na neobvyklý styl a pestré barvy karoserie, uvnitř je ale daleko zdrženlivější. Pohánět jej budou jen maloobjemové motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř

12.6.2017 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

Korejské SUV zvenčí sází na neobvyklý styl a pestré barvy karoserie, uvnitř je ale daleko zdrženlivější. Pohánět jej budou jen maloobjemové motory.

Tip: Projděte si už kompletní oficiální představení nového Hyundai Kona i se sadou živých fotek - interiér zachycují ještě lépe z vícero pohledů.

Nové korejské SUV jsme si již mohli zvenčí prohlédnout zcela bez maskování, když byl vůz přistižen při pořizování oficiální fotogalerie. Přesvědčit jsme se tedy mohli, že Hyundai Kona skutečně dostalo neotřelý design, který má odpovídat novému stylistickému jazyku značky. V něm tedy budou vyvedeny i další novinky, evidentně nás tedy čeká odvážně pojatá expanze.

Zpět ale k samotnému modelu Kona, v jehož případě zmiňované pořizování oficiálních fotek znamená jediné - brzkou oficiální premiéru. K té by mělo dojít zítra, tedy v úterý 13. června. Pokud ovšem patříte mezi nedočkavce, můžeme vaši zvědavost snadno ukojit - na světě jsou totiž první oficiální snímky, které vedle exteriéru odhalují také interiér. A z jejich publikování značka zřejmě nebude mít radost.

Jak asi již tušíte - a samozřejmě jak naznačuje nadpis článku - snímky se dostaly na světlo světa neoficiální cestou. Zvenčí přitom ukazují přesně to, co nám již odhalili špionážní fotografové. Tedy agresivně pojaté SUV, v jehož případě ovšem černé plastové lemy karoserie přesáhly i na přední a zadní nárazník. Výsledek je přitom, no, řekněme neobvyklý.

Názory na design jsou ale ryze subjektivní, my se proto z exteriéru přesuneme do kabiny. Ta se již drží daleko více při zemi, v podstatě totiž nevidíme jediný prvek, kterým by Hyundai vybočovalo z již zavedených kolejí - ať již vlastních či v rámci celého segmentu. Máme tu tedy vlastně jen jedinou připomínku dynamicky střiženého zevnějšku, a sice barevné linky okolo výdechů klimatizace.

Více si řekneme zítra či nejpozději pozítří, pokud na slavnostní odhalení dojde v pozdních večerních hodinách. Aktuálně se tedy jen rozloučíme zmínkou, že pod kapotou lze očekávat již známé motory. Tedy v rámci benzinů litrový tříválec a 1,4litrový čtyřválec, v případě dieselů pak 1,6litrovou jednotku. Zda ale dorazí i pohon 4x4, to je zatím sporné.

Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř - 1 - Hyundai Kona 2017 oficialni foto unik 01Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř - 2 - Hyundai Kona 2017 oficialni foto unik 02Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř - 3 - Hyundai Kona 2017 oficialni foto unik 03Odvážné Hyundai Kona plně odhaleno únikem, tentokrát i zevnitř - 4 - Hyundai Kona 2017 oficialni foto unik 04
Nové Hyundai Kona si konečně můžeme prohlédnout i na oficiálních fotografiích, a to i zevnitř. Automobilka ale za jejich publikací nestojí

Zdroj: Hyundai Blog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama