- -

Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily

Tahač Tesly na silnici vypadá jako by přijel z jiného světa. A i když si jej můžeme prohlédnout jen z pár úhlů, ukázal v akci třeba i dveře či boční okna.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily

11.12.2017 | Mirek Mazal | 16 příspěvků

Tahač Tesly na silnici vypadá jako by přijel z jiného světa. A i když si jej můžeme prohlédnout jen z pár úhlů, ukázal v akci třeba i dveře či boční okna.

Tahač Tesla Semi už týdny vyvolává diskuse svým netradičním vzhledem i použitými technologiemi. Statické poznatky leckdo hodnotí pouze podle míry své náklonnosti k Tesle, dojmy ze skutečného provozu nakonec nikdo nemá. Jen hrstka lidí mohla stroj alespoň krátce poznat v akci při první prezentaci v Kalifornii, tehdy ale byla noc a prezentační prostory měly daleko k běžné silnici.

Situace by se mohla začít zlepšovat v roce 2019, kdy se očekává vyřízení prvních předběžných objednávek. Tesla Semi má ale v tuto chvíli k sériové výrobě ještě daleko a s ohledem na historii americké automobilky je dost nepravděpodobné, že vše půjde podle plánu. Ale nepředbíhejme událostem - tahač je ve formě konceptu zjevně funkční a firma má ještě dva roky na to, aby překonala všechny překážky.

Hlavní změny se s největší pravděpodobností odehrají v útrobách stroje, protože Tesla vyrábí své koncepty vzhledově blízké hotovým vozům, které pak vyjíždí z výrobní linky. Příkladem může být Tesla Model 3, která vstoupila do výroby jen s drobnými změnami od původního konceptu. Na vzhled Semi si tedy - ať už se vám líbí nebo ne - budeme muset začít zvykat. A možná to nebude tak složité - vzhled je prý inspirovaný japonskými vlaky Šinkanzen, které už tu s námi nějaký ten pátek jsou.

Nové poznatky o Tesle Semi přináší vzácné video, které poprvé zachycuje vůz v pohybu za bílého dne. Jeho autorem je zaměstnanec designového centra Tesly, takže předpokládáme, že natočen byl právě v jeho blízkosti, to ale nakonec není podstatné.

I když na záběrech povětšinou vidíme hlavně zadní partie, přináší další zajímavé postřehy. První informace naznačovaly, že dveře nebudou klasické, ale tzv. sebevražedné, jako třeba v Roll-Roycech - otevírané proti směru jízdy. Konečně jsou vidět v akci. Vypadají masivně a měly by usnadňovat nástup a výstup do kabiny. Poprvé lze spatřit také ovládání bočních oken, dosud se nevědělo, jestli vůbec bude možné okna otevřít. Spekulace se potvrdily a na záběrech je patrné, jakým způsobem může řidič pustit čerstvý vzduch dovnitř. Nový výklopný mechanismus nahradil starý stahovací systém.

Tahač zjevně způsobuje pozdvižení i toho malého publika, které se okolo sešlo, nakonec potkat Teslu Semi na silnici se nepodaří každý den. Kdo ví, kdy ji někdo znovu potká pod širým nebem s kamerou v ruce. Za pokračování se ale zlobit nebudeme - podobné záběry doplňují chybějící kousky v mozaice konečné podoby celého vozu, schází jich ale stále dost...

Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 1 - Tesla Semi truck za bileho dne 01Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 2 - Tesla Semi truck za bileho dne 02Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 3 - Tesla Semi truck za bileho dne 03Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 4 - Tesla Semi truck za bileho dne 04Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 5 - Tesla Semi truck za bileho dne 05Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 6 - Tesla Semi truck za bileho dne 06Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 7 - Tesla Semi truck za bileho dne 07Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 8 - Tesla Semi truck za bileho dne 08Revoluční tahač Tesly poprvé natočen za dne na silnici. Hned ukázal další detaily - 9 - Tesla Semi truck za bileho dne 09
Toto je první možnost vidět Teslu Semi při pohybu po silnici za bílého dne

A post shared by Roy Greenberg (@roymilloy) on

Zdroj: Roy Milloy@Instagram

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše