Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Subaru odhaluje nový Forester a Imprezu, zatím jako koncepty
7.10.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Studie Viziv Future má předpovídat nový Forester, ten ale určitě dostane nejen hybridní čtyřkolku. Vnitřnosti příští Imprezy zatím známé nejsou.
Tokijský autosalon bude zajímavý i pro příznivce značky Subaru, jak značka ukazuje poodhalením dvou konceptů, které tam ukáže. Ten první, Viziv Future, je navázáním na dvě předchozí studie stejného jména a dost možná ukazuje příští generaci Foresteru. Ten druhý ukazuje novou Imprezu, která by se mohla snad začít prodávat i u nás.
Subaru Viziv Future Concept je v podstatě třetí generací konceptů Viziv, které značka ukazuje už od roku 2013. Design se dále změnil, chce se říci, že se i přiblížil sériové podobě, ale to samozřejmě není potvrzeno. S proti sobě otvíranými dveřmi, absentujícím B-sloupkem a dost neortodoxním nosičem jízdních kol má tohle auto do produkce ještě dost daleko, i když vysloveně futuristický koncept to už není.
V útrobách najdeme hybridní pohonné ústrojí nové generace, které využívá čtyřválcový přeplňovaný boxer z modelu Levorg a elektromotor u zadní nápravy pro pohon všech kol. To znamená „plynulou, lineární akceleraci”, která „přináší radost”, píše se v tiskové zprávě.
Co v ní ale nenajdete, je slovo Symmetrical. Tisková zpráva přímo hovoří o eliminaci kardanové hřídele, takže síla spalovacího motoru bude putovat jen na přední kola. V konvenčních variantách pouze se spalovacím motorem se ovšem dá očekávat přítomnost klasické čtyřkolky, Forester s jen předním náhonem je trochu hloupost.
Po stránce bezpečnostní výbavy má Viziv Future na palubě kromě dnes již běžných hlídačů také systém pro zabránění kolize v jakémkoliv směru. Také nabídne autopilota na dálnicích, dost pravděpodobně ve spojení s adaptivním tempomatem, a samočinné parkování. Základem těchto systémů jsou stereo-kamery EyeSight v čelním skle.



Subaru Viziv Future Concept zase tak vzdálenou „future” neukazuje, alespoň svými vnějšími tvary
Druhý stroj, Impreza Concept, se ukázal jen na dvou skicách, ze kterých jsou poznat tak nanejvýš kontury Subaru a fakt, že to bude opět hatchback; skutečnou podobu vozu Subaru zatím neukázalo a možná si ji nechá až na tokijský autosalon. Produkční Impreza by ale na sebe neměla nechat čekat příliš dlouho, má být na světě už příští rok.
Po stránce pohonu zatím nevíme vůbec nic, ale vsadili bychom si na čtyřválcový boxer s turbodmychadlem. A můžeme jen doufat, že si příští Impreza zachová aspoň v některých verzích poctivou symetrickou čtyřkolku, ne jen elektricky poháněná zadní kola. U Peugeotu je takovýto systém AWD akceptovatelný, ale Subaru jím spíš jen zvýší hodnotu zachovalých ojetin, minimálně pro své fanoušky.


Z nové Imprezy toho zatím moc vidět není















Koncept Viziv Future pohání zadní kola jen elektřinou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Audi RS5 utrpělo kruté fiasko zrovna ve chvíli, kdy se mělo předvést před fanoušky z celého světa
včera
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
20.8.2026
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
18.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Zemětřesení v mistrovství světa SBK: Konec dvou kariér – může přijít Jack Miller včera 16:00
- Aleix Espargaro bude testovat v Rakousku včera 10:00
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 20.8.2026
- Na Manu zahynul Mauro Poncini 19.8.2026
- Strategie startu Nakagamiho s wild card v Motegi 18.8.2026
Nejčtenější články
Šéf BMW M potvrdil, že ostré bavoráky o motory R6 a V8 nepřijdou, nepůjde to ale ani bez triků, ani bez obětí
23.7.2026
Pokud jezdíte v autech těchto značek, máte sex častěji než jiní
23.7.2026
Nové 800koňové auto za 1,5 milionu? I to je dnes možné, s kompletní tovární zárukou
23.7.2026
VW nebude jen šetřit, v nouzi chce vytáhnout na světlo dosud tajný projekt drsného SUV pro „celé chlapy”
23.7.2026
Rusové vyvinuli revoluční olej s pětinásobnou životností, může vydržet déle než celý motor. Možná ho budou potřebovat
23.7.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
