Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal

Mnohokrát jsme zmiňovali, že není otázkou „zda”, ale „kdy” na tento okamžik dojde. Přesto přichází dříve, než bylo možné rozumně očekávat, Mick Schumacher do F1 usedne už příští týden.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal

26.3.2019 | Petr Prokopec

Mnohokrát jsme zmiňovali, že není otázkou „zda”, ale „kdy” na tento okamžik dojde. Přesto přichází dříve, než bylo možné rozumně očekávat, Mick Schumacher do F1 usedne už příští týden.

Od chvíle, kdy Mick Schumacher vyhrál titul mistra světa Formule 3, nebylo otázkou, zda se objeví i v královské motoristické disciplíně, nýbrž jen kdy se tak stane. Většina tipů zmiňovala rok 2021, kdy dojde na úpravu pravidel a německý mladík bude moci začít s čistým listem papíru jako zbytek startovního pole. Největší optimisté pak dokonce mluvili již o příští sezóně. Jenže Schumi v předsezónních testech Formule 2 neuvěřitelným způsobem zazářil. To zvýšilo zájem a juniora už kontaktovaly stáje Alfa Romeo a Ferrari.

Mick tak v brzké době čekají opravdu perné dny. Již tento víkend se v Bahrajnu odehraje další velká cena Formule 1, zároveň dojde i na zahájení sezóny F2. V sobotu 30. března si tak dvacetiletý závodník střihne první závod, v neděli 31. března pak dojde na druhý. Po jeho skončení si ale Schumi kufry rozhodně balit nebude.

Konečně dojde na jeho testy Formule 1, přičemž pondělí 1. dubna bude dnem zasvěceným veškerým přípravám. Následně 2. dubna Quick Mick (neboli Rychlý Mick, jak zní jeho přezdívka) usedne přímo do kokpitu a vydá se na závodní dráhu. Jako první otestuje Ferrari, které je již nerozlučně spojeno s jeho otcem. Ten odjel poslední závod za italský tým v roce 2006, poté však v jejích službách ještě zůstal a naposledy se z maranellského kokpitu vysoukal v roce 2009.

K obnovení spojení Schumachera a Ferrari tedy dojde po deseti letech, i když to vlastně není až tak přesné. Mick přeci jen současný monopost zná, jakožto člen jezdecké akademie Scuderie byl svědkem jeho slavnostního odhalení. Nyní jej poprvé vyzkouší přímo na trati, přičemž mentorem mu bude Sebastian Vettel. S ním Schumi vytvořil dvojici již v Závodě šampionů, stejně jako kdysi jeho otec. Jízdou ve Ferrari ale jeho seznamování s Formulí 1 neskončí.

Hned následující den, tedy 3. dubna, Mick pro změnu usedne do kokpitu Alfy Romeo. Ta užívá motory Scuderie, přičemž pro někdejší Sauber je mnohem více než jen titulárním sponzorem. Není proto překvapivé, že Schumi si bude moci vyzkoušet i tento vůz. Jsme zvědavi, jak si povede - v kombinaci s výsledky z F2 by totiž působivá jízda mohla být odměněna rovnou postem závodního pilota. Otázkou je vlastně jen zvolený tým, přičemž do hry by mohl zasáhnout i Mercedes, který po Mickovi touží rovněž.


Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 1 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 01Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 2 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 02Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 3 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 03Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 4 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 04Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 5 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 05Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 6 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 06Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 7 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 07Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 8 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 08Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 9 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 09Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 10 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 10Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 11 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 11Jméno Schumacher se vrací do Formule 1 dřív, než kdokoli čekal - 12 - Mick Schumacher Formula 2 2019 nova sada 12
Mick Schumacher za sebou má již testy Formule 2. Tento víkend jej pak čekají první závody, příští týden si navíc vůbec poprvé vyzkouší i monoposty F1 Alfy Romeo a Ferrari, jehož členem jezdecké akademie je

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama