Reklama

Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel

(doplněno) Rok trvající experiment dokončil nám už dobře známý amatérský badatel. Loni ho napadlo zahrabat tři auta pod zem a po roce se konečně podíval, co to s nimi udělalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel

14.10.2018 | Mirek Mazal

(doplněno) Rok trvající experiment dokončil nám už dobře známý amatérský badatel. Loni ho napadlo zahrabat tři auta pod zem a po roce se konečně podíval, co to s nimi udělalo.

Doplněno 14.10.: Všechna tři auta zkusil ruský mechanik po jejich vykopání i nastartovat. A i když to vzhledem k jejich stavu může znít až neuvěřitelně, ve všech třech případech se mu to alespoň na chvíli podařilo. Podívejte se, jakou práci to dalo v navazujícím videu na konci článku, který byl upraven v souladu s novými zjištěními.


Na podzim roku 2017 se pověstný ruský experimentátor jménem Vlad rozhodl realizovat další ztřeštěný nápad. Autor nevšedních pokusů s auty hlavně od Lady si pozval na zahradu velký bagr, nechal vykopat velkou jámu a najel do ní se třemi auty. Svůj hrob tam našly Audi 100, Toyota Corsa (sic) a nám asi nejznámější Lada 1200. Slovem „hrob” ani moc nepřeháníme, protože jámu i s auty bagr následně zase zasypal.

Po roce na místě vyrostla hustá tráva, nic nenasvědčovalo tomu, že jsou na místě pohřbeny automobily. Vlad se vrátil i s kamerou v ruce a začaly výkopové práce. Všichni byli zvědavi, co matka příroda provedla s plechovým pokladem. Rýče a lopaty přijel znovu podpořit bagr, z louky porostlé vegetací se stalo oraniště.

Po celodenním kopání se jako první podařilo vyprostit z hlíny Ladu. Na místě poslední dobou hodně pršelo, proto se vysvobození zkomplikovalo. V závěrečné fázi tahání vozidla ven se přední náprava utrhla od zbytku podvozku. Roční odpočinek pod zemí auto těžce poznamenal, možná až překvapivě - už po takové době z něj zůstalo jen pomačkané torzo plné zeminy. Zajímavé také je, jakou silou si příroda přivlastnila pohřbené vozy, těžká technika měla co dělat, aby bílou Ladu vyrvala z jejích spárů.

Audi nedopadlo o mnoho lépe. Zmačkaný špinavý sedan také neodolal, i když motor vypadá oproti dalším částem auta ještě dobře. Toyota Corsa by se dala také těžko identifikovat zvenčí, ale motorový prostor ročního odpočinku ve srovnání se zničeným zbytkem vypadá skoro nedotčeně.

Všechny tři automobily byly pohřbením zničeny. V zemině obsažená voda bývá velmi agresivní, všechny kovové díly tak byly silně poznamenány korozí. Ta v kombinaci s hmotností na střechách navršené zeminy způsobila úplné zborcení karoserií vozů. Roční pobyt ale nestačil na úplnou destrukci - mechanické části chráněné mazivy se do sebe zakousnout nestihly, s koly tak nadále šlo otáčet a jak už nyní víme, zprovoznit šlo i jejich motory. Šanca na znovuoživení celých aut je nulová, o to ale v tomto experimentu opravdu nešlo...

Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 1 - Rus zakopal auta na rok pod zem 01Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 2 - Rus zakopal auta na rok pod zem 02Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 3 - Rus zakopal auta na rok pod zem 03Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 4 - Rus zakopal auta na rok pod zem 04Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 5 - Rus zakopal auta na rok pod zem 05Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 6 - Rus zakopal auta na rok pod zem 06Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 7 - Rus zakopal auta na rok pod zem 07Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 8 - Rus zakopal auta na rok pod zem 08Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 9 - Rus zakopal auta na rok pod zem 09Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 10 - Rus zakopal auta na rok pod zem 10Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 11 - Rus zakopal auta na rok pod zem 11Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 12 - Rus zakopal auta na rok pod zem 12Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 13 - Rus zakopal auta na rok pod zem 13Rus vzal tři auta a na rok je zakopal pod zem. Podívejte se, co nyní našel - 14 - Rus zakopal auta na rok pod zem 14
Další zvrácený pokus přichází z Ruska. Vlad zakopal na rok tři automobily, aby zjistil, co s nimi provede matka příroda. Ta si je docela poddala...

Zdroj: Garage 54 ENG@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše