Reklama

Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte

Tesla Model 3 byla zatím vyrobena jen ve stovkách exemplářů a majitelé jsou vždy nějak spojeni s automobilkou. Přesto se v prodeji objevil první ojetý kus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte

11.10.2017 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Tesla Model 3 byla zatím vyrobena jen ve stovkách exemplářů a majitelé jsou vždy nějak spojeni s automobilkou. Přesto se v prodeji objevil první ojetý kus.

Máme tu další den a s ním další zmínku o Tesle Model 3. Tato se však mezi ostatními vymyká a s ohledem na okolnosti je velmi překvapivá. Nebudeme totiž mluvit o problematické výrobě či třeba poněkud kontroverzním palubním displeji, místo toho vám nabídneme vůbec první ojetinu na prodej. Nebo možná spíše „ojetinu” - stříbrně lakovaný exemplář na fotkách má na tachometru jen 2 000 mil (3 200 km).

Než se ovšem dostaneme ke konkrétní nabídce, je třeba trochu nakouknout do zákulisí, neboť nás zaráží fakt, že vůz je vůbec k dispozici - jak bylo již mnohokrát zmíněno, Tesla v průběhu srpna a září vyrobila jen 260 exemplářů. Za konkrétními majiteli pak zamířilo o čtyřicet kusů méně, o klientelu z řad běžného lidu ovšem nešlo. Místo toho si oněch 220 vozů - stejně jako pár předchozích - rozebrali lidé nějak spojení s Teslou. Tedy zaměstnanci, investoři a jejich rodiny.

Mezi nimi se tak zjevně objevil někdo, kdo toto privilegium nebere jako dar a možnost pomoci automobilce vychytat veškeré mouchy, ale jako příležitost vydělat. Protože všeho, čeho se nabízí málo za stavu vysoké poptávky, dává prostor ke spekulacím. A přesně tou celá nabídka je.

Vůz to ovšem není nezajímavý, jde o verzi s delším dojezdem a většinou aktuálně dostupných příplatkových prvků. Vůz tedy má panoramatickou střechu, prémiový paket interiéru včetně lepšího audio systému, ale také jen 18palcová kola s aerodynamickými kryty. Jako nový by vás takto vybavený vůz vyšel na 56 000 USD (cca 1 231 000 Kč), což již rozhodně není zanedbatelná suma. Nicméně onen majitel chce za tento lehce ojetý kousek neskutečných 150 000 USD (3,3 milionu korun), tedy takřka trojnásobek pořizovací ceny. Jako důvod prodeje přitom uvádí unikátní souhru okolností, nicméně při pohledu na cenu je zjevné, že tady jde o snahu na v tuto chvíli výjimečném vlastnictví vozu Něco trhnout.

Docela by nás přitom zajímalo, co na danou sumu říká Tesla, neboť ta do svých stanov zakomponovala frázi, dle které „zaměstnanci mají prioritu. Všechny vozy určené zaměstnancům musí být zaregistrovány na ně nebo členy jejich rodiny a nesmí být prodány za vyšší než originální cenu. Všichni držitelé rezervací s těmito podmínkami souhlasí v okamžiku, kdy je jejich objednávka realizována.“

Toto ale skutečně nemusí být auto zaměstnance a investorovi, který toho či onoho času dal Tesle nějaký ten milion, aby přežila alespoň o týden déle (takové případy jsou zdokumentovány, např. Jason Calacanis, zakladatel Weblogs, Inc., investoval do Tesly poté, co se mu Elon Musk na večeři svěřil, že už má peníze jen na dva týdny provozu firmy - později dostal Teslu Model S se sériovým číslem 1) automobilka jistě nebude nic vyčítat. Pro případné zájemce jde na každý pád o výjimečnou příležitost, kterak předběhnout zhruba půl milionu čekatelů. Platit ale budou sumu, která je dokonce vyšší než v případě Tesly Model S P100D. Vážně tedy chce být někdo jedním z prvních majitelů „trojky”?

Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 1 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 01Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 2 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 02Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 3 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 03Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 4 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 04Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 5 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 05Toto je první ojetá Tesla Model 3 na prodej, na cenu se raději ani neptejte - 6 - Tesla Model 3 prvni ojetina na prodej 06
Na prodej je první lehce ojetá Tesla Model 3. Zarážející je přitom nejen samotný prodej, ale i přemrštěná cena vyšší než v případě Tesly Model S P100D

Zdroj: Craigslist

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše