Kdysi mizerně přijaté nové BMW se právě prodalo za 4,3 milionu Kč, i když nedávno stávalo statisíce. A my jsme vám to říkali
26.dubna | Petr Miler
Je nám jasné, že to je nepopulární pozice, ale říkali. Toto je pochopitelně extrém daný už tím, jak auto vypadá, podívejte se na jeho chladič. Nicméně i mnohem tuctovější kousky se staly cestou k zdvojnásobení původně zaplacené sumy během několika málo let. více zde
Koncern VW se rozpadá. Ztratil poslední zbytky kontroly nad Bugatti, je to symbol úpadku a beznaděje
26.dubna | Petr Miler
Životní dílo Ferdinanda Piëcha je v troskách. A s mírou nekompetence, jakou dál předvádí současné vedení koncernu i jeho jednotlivých značek, se dál rozkládat bude. Prodej Bugatti je fakticky nevýznamný, coby symbol úpadku firmy je ale všeříkající. více zde
Elektrický Fiat 500 je jako ojetina už po pár letech neskutečně levný, stojí zatím ale obvyklá osina v zadnici
26.dubna | Petr Prokopec
Je to krásné auto, za které jako za nové dáte i dnes v průměrné konfiguraci okolo 800 tisíc Kč. O to víc překvapí, že po pár letech ho jako sotva využitou ojetinu koupíte za pár desítek procent takové sumy. To je kouzlo, kterému lze snadno podlehnout, je ale třeba vidět celý obrázek. více zde
Šéf Formule 1 se nečekaně vložil do debaty o automobilovém průmyslu. Říká, že politici mu způsobili nevratné škody, které ničí i F1
25.dubna | Petr Miler
Tak pragmatický postoj jsme z takového místa nečekali, ale díky bohu za něj. Šéf F1 říká, že politický tlak na elektrifikaci všech aut bez rozdílu je nerealistický požadavek, který automobilový průmysl nesmyslně dostal do problémů, jež se teď stejně nesmyslně přenáší i do Formule 1. více zde
Aby to nezapadlo: Nový Mercedes třídy C jako barokní kostel nejen vypadá, ale i váží
25.dubna | Petr Miler
Když Mercedes prodával model 190, tedy předchůdce třídy C s kódovým označením W201, který byl ve výrobě až do roku 1993, vážil tento vůz v základu 1 080 kg. Tak že by nové Céčko bylo o půlku těžší? Ne? Tak dvakrát těžší? Také ne? No, bohužel opravdu ani zdaleka ne. více zde
Éra SUV končí. Odvrací se od nich zákazníci i automobilky, někde už přebraly vládu zpět „nízká auta”
25.dubna | Petr Prokopec
Upřímně řečeno jsme nikdy nepochopili, proč vůbec někdy začala, věčně ale trvat nemohla. A je pikantní, že podobně jako z obtížně pochopitelných důvodů odstartovala, se nyní podobně svérázných příčin přiblížila svému skonu. více zde
Audi právě zařízlo dva modely, které se starají o 17 procent jeho prodejů, potvrdilo jeden, který nekoupí skoro nikdo
25.dubna | Petr Miler
Německá automobilka už se zjevně dostala do fáze, kdy by ji úspěšněji řídil chroust, neboť jeho strategická rozhodnutí mají vždy 50procentní šanci na úspěch. Šance na úspěch toho, co dnes dělají čtyři kruhy pod vedením tohoto muže, se limitně blíží nule. více zde
Srovnejte si propadák VW po druhém pokusu o jeho nápravu, na rozdíl od toho prvního ho změnil skoro k nepoznání
23.dubna | Petr Miler
Měl to být bestseller a jasná budoucnost Volkswagenu, stal se z něj ale naprostou většinou lidí přehlížený model, který v celkových prodejích VW tak tak vyrovnává odbyt Passatu. První facelift jeho trápení nezmírnil, co ten druhý? více zde













