Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV

Italská novinka má naživo debutovat až v březnu v Ženevě, první snímky exteriéru jsou ale již venku. Vozu více než lichotí, otázkou jsou však ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV

29.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská novinka má naživo debutovat až v březnu v Ženevě, první snímky exteriéru jsou ale již venku. Vozu více než lichotí, otázkou jsou však ceny.

O základním provedení Alfy Romeo Stelvio jsme mluvili před pár dny, kdy se online ukázaly snímky z patentového úřadu. Krátce poté dorazil i první snímek reálného vozu z „masa a kostí“. Nyní tu máme celou sadu, jež nám italské SUV odhaluje ze všech stran. Zapózovalo jak v továrně Cassino, kde se novinka bude vyrábět po boku sedanu Giulia, tak na silnicích.

Je přitom jen otázkou osobního názoru, jak budete základní Stelvio vnímat. Pro mnohé bude i nadále existovat pouze vrcholné provedení Quadrifoglio Verde, jež debutovalo na autosalonu v Los Angeles. Druzí budou pro změnu upřednostňovat variantu bez spoilerů, která se zdá být elegantnějším modelem. Do třetice lze pak ještě říci, že je to Giulia „na chůdách“.

Tolik tedy k designu, po stránce technické lze pak očekávat tytéž agregáty, jež pohání sedan. V nabídce tedy bude přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 2 l, který výkony pokryje pásmo od 200 do 280 koní a 2,2litrový, naftový čtyřválec naladěný na 150, 180 a 210 koní. Standardem přitom má být pokaždé automat a čtyřkolka.

Nyní tedy nezbývá nic jiného než vyčkat na odhalení interiéru a ceny. Ty ovšem hned tak nedorazí, živý debut má totiž základní Stelvio naplánovaný až na březnovou Ženevu. Do prodeje pak dorazí v následujících měsících, přičemž ve světle registrací sedanu Giulia je vskutku sporné, zda Italové mohou počítat se záchranou či nikoliv. Zatím to tak ale nevypadá.


Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 1 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 01Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 2 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 02Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 3 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 03Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 4 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 04Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 5 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 05Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 6 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 06Alfa Romeo Stelvio v základu odhalena ze všech stran, je elegantnější než QV - 7 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto 07
Základní Stelvio již není tajemstvím. Nyní je přitom ještě více patrné, že je to Alfa Romeo Giulia na „na chůdách“

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.