Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto)

Je-li pro vás kombinace označení A8, L a W12 málo, pak si k nim můžete nechat u Audi přihodit ještě přídomek Exclusive. Co značí? Podívejme se na to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto)

15.9.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je-li pro vás kombinace označení A8, L a W12 málo, pak si k nim můžete nechat u Audi přihodit ještě přídomek Exclusive. Co značí? Podívejme se na to.

Pokud mluvíme o parníku, pak o tom zaoceánském, neboť žádné menší cestovní ambice Audi A8 rozhodně nemá. O jeho nové generaci byla v krátké novodobé historii našeho webu pořádně řeč jen v souvislosti s provedením Hybrid a novou S8, tento vůz se ale i v dnešní době nepřející objemným atmosférickým motorům vyrábí v provedení W12 s více jak šestilitovým, pětisetkoňovým dvanáctiválcem pod kapotou a písmenem L v názvu, které pochopitelně značí prodlouženou verzi. Co k tomuto vytříbené variantě ještě přidat? Třeba superluxusní interiér hýčkající nejen toho vpravo vzadu.

Specifikem A8 L W12 Exclusive je hlavně koňakové (tak mu říká samo Audi...) kožené čalounění z dílen italské firmy Poltrona Frau. Audi v souvislosti s ním hovoří o mimořádně měkkém a přírodním projevu a soudě dle spokojenosti našich zadních partií při krátkém kontaktu s vozem můžeme dát těmto slovům zapravdu. Aby sedadla byla zajímavá i na pohled, jsou vylepšena o prvky z šedě zbarvené kůže - všimněte si nejen velkých pruhů uprostřed, ale i těch menších po krajích všech sedadel a opěradel. A protože v podobné výjimečné edici není na místě šetřit, najdeme toto čalounění nejen na sedadlech, ale i na středovém tunelu, ve výplních dveří nebo na palubní desce. Co není vidět na pohled a Audi to neopomnělo zdůraznit, takto čalouněn je dokonce i klíč k vozu.

Aby se výjimečnost vozu neomezila na špičkové čalounění, vyznačuje se interiér Audi A8 L W12 Exclusive také obklady z jasanového dřeva v tmavším šedém provedení. I v tomto případě je jeho zpracování samozřejmě prvotřídní, na rozdíl od čalounění je ale oceníte spíše na pohled, na prvcích vozu, se kterými přicházíte pravidelně do styku, se nevyskytuje.

Celé dílo má na svědomí divize Audi Exclusive, která se pod něj podepsala prostřednictvím svého loga na vnitřních prazích - na přiložených snímcích bohužel nejsou k vidění, ale věříme, že si je tak nějak dovedete představit i bez toho.

Autoři říkají tomuto vozu koncept, ale nevíme proč, neboť již nyní je jasné, že se bude vyrábět. Vznikne jen v 50 exemplářích pro ty nejnáročnější, kteří si nebudou váhat za toto provedení připlatit jistě nemalý peníz. Jak velký, to zatím bohužel netušíme.

Tip: Projděte si také další novinky letošního frankfurtského autosalonu.


Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 1 - Audi A8L W12 quattro zive 01Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 2 - Audi A8L W12 quattro zive 02Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 3 - Audi A8L W12 quattro zive 03Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 4 - Audi A8L W12 quattro zive 04Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 5 - Audi A8L W12 quattro zive 05Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 6 - Audi A8L W12 quattro zive 06Audi A8 L W12 Exclusive: parník na kolech pro 50 vyvolených (živé foto) - 7 - Audi A8L W12 quattro zive 07
Audi A8L W12

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše