Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu

Ne že by úniků už tento týden nebylo dost, ale co naplat. Audi neudrželo pod pokličkou nový sedan A3, venku jsou jeho první fotky hned ve verzi A3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu

26.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne že by úniků už tento týden nebylo dost, ale co naplat. Audi neudrželo pod pokličkou nový sedan A3, venku jsou jeho první fotky hned ve verzi A3.

Tip: Přečtěte si již oficiální podrobná představení nového Audi A3 sedan ve standardních verzích i jako pozoruhodně rychlé S3 sedan.

Zdá se, že Audi nechtělo zůstat pozadu za svým rivalem ze Stuttgartu a stejně jako on dopřál předčasné odhalení modelu CLA 45 AMG, také čtyři kruhy dopustily podobně neplánovanou premiéru konkurenčního sedanu A3. Ta byla ve své virtuální podobě plánována na zítřek, auto je ale venku už teď.

Z hlediska samotného odhalení tedy o překvapení nejde a když si prohlédnete vzhled někdejšího konceptu tohoto modelu, pak ani vizuálně vůz nepřekvapí. Čekali jsme ale představení modelu A3 a Audi hned vyrukovalo s verzí S3, která se dosud představila jako třídvířko i pětidvéřový kombíko-hatchback. A to už překvapení je, jakkoli jsme věděli, že i na toto provedení letos dojde.

Co tedy na fotkách vidíme? Především je to ztvárnění zádě, která bude dozajista jedinou podstatnou odlišností proti dosud prodávané A3 Ingolstadt se vážně podržel lehkých a čistých linií původního konceptu a na rozdíl třeba o zmíněného CLA stvořil o poznání decentnější a nenucený malý sedan. Jestli se vám ale zamlouvá právě tento přístup, budete nejlépe vědět sami.

Po stránce techniky sice nevíme nic, ale pouhé tušení zde obsáhne 99 procent budoucí reality - vůz dozajista stane na koncernovém puzzle MQB a pod kapotou ukryje dvoulitrový turbobenzin s výkonem 300 koní, který bude svůj výkon posílat na všechna kola přes manuální nebo automatickou převodovku. Skromnější A3 sedan pak určitě vsadí na motorizace a další techniku hatchbacku.

Ale nehádejme, představení vozu je na spadnutí. Zatím se prosím spokojte s přiloženými snímky a naznačenými specifikacemi, vše podstatné vám velmi pravděpodobně povíme zítra. Veřejná premiéra je pak plánována buď do aktuálního New Yorku nebo do Šanghaje na začátek dubna, takže ani na tu nebudeme čekat dlouho.


Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu - 1 - Audi S3 sedan 2014 oficialni unik 01Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu - 2 - Audi S3 sedan 2014 oficialni unik 02Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu - 3 - Audi S3 sedan 2014 oficialni unik 03Audi S3 sedan 2014: další únik odhalil nejmenší sedan z Ingolstadtu - 4 - Audi S3 sedan 2014 oficialni unik 04
Tohle je nové Audi A3 sedan, zde hned ve verzi S3, zvenčí i zevnitř

Zdroj: Autofilou

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.