BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013

BMW je patrně spokojeno s odezvou zákazníků na model 5 GT a chystá menšího sourozence. Štíhlejší typ 3 GT by by měl být na trhu do roka a měsíce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013

31.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW je patrně spokojeno s odezvou zákazníků na model 5 GT a chystá menšího sourozence. Štíhlejší typ 3 GT by by měl být na trhu do roka a měsíce.

Pětkové GT je pro spoustu příznivců starších, štíhlých mnichovských vozů typickou ukázkou obézního nevkusu. Na druhou stranu to, že Gran Turismo nevypadá na první pohled jako lákavý sportovní automobil ještě neznamená, že BMW postavilo špatný stroj. Je to prostě velký pohodlný automobil s grandiózním prostorem a komfortním podvozkem, který má oslovit jiný typ klientely.

Buď to dělá obstojně, nebo si BMW myslí, že s autem této koncepce ještě něco svede, neboť loni přiznalo, že prodeje vozu jsou pro něj zklamáním. Buď jak buď, automobilka hodlá v tomto trendu pokračovat a za rok v březnu představí na ženevském autosalonu dalšího zástupce „velkého cestování”, model 3 GT. Podle zdrojů blízkých značce má být novinka poněkud méně nakynutou verzí řady 3 než starší sourozenec ve srovnání s pětkou.

Karoserie zakamuflovaných prototypů, ze který vychází i přiložené rendery, nemá připomínat zavalitější zvětšený hatchback, ale spíše automobil stojící na pomezí kombi verze Touring a typem Shooting Brake. Jednodušeji řečeno půjde o liftback, který bude moci BMW nasadit proti Audi A5.

BMW 3 GT (F34) by mělo být podle zpráv z Německa postaveno na o 25 mm prodloužené platformě současné nové řady 3 (F30), a přestože kromě rozměrů mírně naroste i hmotnost, konstruktéři údajně intenzivně pracují na tom, aby Gran Turismo nepůsobilo natolik těžkopádně jako 5 GT vedle standardní pětky. Bude tedy jakousi alternativou k alternativě ztělesněné v další karosářské variantě 4 Gran Coupé, se kterou bude Gran Touring sdílet delší šasi.

Mnichov svým pětidveřovým modelům odvozeným od sedanů interně říká Progressive Activity Coupe a podobně jako 5 GT by také menší 3 GT měla dostat víko zavazadelníku vyklápějící se buď jako u klasické limuzíny, nebo pro vylepšení přístupu do kufru i s celým zadním oknem.


BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013 - 1 - BMW 3 GT 01BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013 - 2 - BMW 3 GT 02BMW 3 GT F34: trojkové Gran Turismo dorazí již v březnu 2013 - 3 - BMW 3 GT F34 ilustrace alt 01
Záď modelu 3 GT nemá podle zdrojů z automobilky i kamuflovaných testovacích mul vypadat natolik zavalitě jako u BMW 5 GT. Někteří ilustrátoři ale oba modely od sebe až tak daleko nevidí.

Zdroj: autoblog.rs

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.