BMW 5 GT 2012: M paket realitou

M paket pro auto jako je BMW 5 GT se může zdá být holým nesmyslem, vedle již existujících modelů BMW jako X5 M a X6 M se ale jeví být vrcholem racionality. Podívejte se, jak takto vyšperkovaný vůz vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW 5 GT 2012: M paket realitou

2.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW 5 GT 2012: M paket realitou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

M paket pro auto jako je BMW 5 GT se může zdá být holým nesmyslem, vedle již existujících modelů BMW jako X5 M a X6 M se ale jeví být vrcholem racionality. Podívejte se, jak takto vyšperkovaný vůz vypadá.

Když se v roce 2009 představilo světu BMW 5 Gran Turismo, bylo jasné, že nejkrásnější auta historie se o své pozice bát nemusejí. Zejména neforemná záď připomene spíše pojízdný nábytek než auto v pravém smyslu slova a zjevně to není jen náš pocit. 5 GT se totiž příliš dobře neprodává a když už si ji někdo pořídí, často jde o dřívějšího zákazníka sedmičkové řady. Ostatně, vůz na technických základech „sedmy” stojí, což jsme dostatečně jasně zmínili i v našem někdejším testu.

Již dříve jsme vás informovali, že BMW se pokusí nevalné prodeje dané jistě do značné míry podivným vzhledem vylepšit zkrášlením pětkového GT tradičním M paketem a to nyní skutečně udělalo. Stalo se tak v záplavě novinek pro další modelový rok, které se v mnohem větší míře nevyhnuly ani sesterské pětce a elegantnějšímu bratříčkovi, kupé řady 6.

Tentokrát si můžeme dovolit být stručnější, neboť automobilka uvolnila pouhé dva snímky a nemnoho více informací. Ty jsou navíc vcelku nepřekvapivé, když shrnují, že M paket pro 5 GT sestává z řady aerodynamických, technických a vizuálních doplňků obvyklého typu. BMW konstatuje, že nemají svůj původ ani v pětce, ani v sedmičce, ale jsou zcela svébytné, vyvinuté výlučné pro tento model

Abychom byli konkrétní, aerodynamické (a ve výsledku také vzhledové) doplňky čítají odlišné nárazníky a boční prahy, vyloženě na city hraje odlišná chromovaná koncovka výfuku, naopak především funkční je snížený a přitvrzený podvozek doplněný alternativně o 19" nebo 20" kola z lehkých slitin. Karoserii vozu bude moci zdobit jeden ze sedmi laků karoserie, pouze pro M paket pak bude k dispozici karbonová černá metalíza, kterou můžete vidět i na přiložené fotografii.

Nechybí pochopitelně ani úpravy interiéru zahrnující sportovní sedadla s čalouněním v kombinaci látka/alcantara (pro verzi 550i kůže/alcantara), tlustší sportovní volant menšího průměru, opěrku pro levou nohu řidiče s emblémem divize M a stejně vyvedené obklady vnitřních prahů. Vše pak doplňuje šedé obložení interiéru a černé čalounění střechy.

Stejně jako v případě ostatních dnešních bavorských novinek bude i M paket pro 5 GT k mání od letošního podzimu za zatím neznámou cenu.


BMW 5 GT 2012: M paket realitou - 1 - BMW 5 GT 2012 M paket 01BMW 5 GT 2012: M paket realitou - 2 - BMW 5 GT 2012 M paket 02
BMW 5 GT 2012 s M paketem

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše