BMW 5 GT 2012: M paket realitou

M paket pro auto jako je BMW 5 GT se může zdá být holým nesmyslem, vedle již existujících modelů BMW jako X5 M a X6 M se ale jeví být vrcholem racionality. Podívejte se, jak takto vyšperkovaný vůz vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW 5 GT 2012: M paket realitou

2.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW 5 GT 2012: M paket realitou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

M paket pro auto jako je BMW 5 GT se může zdá být holým nesmyslem, vedle již existujících modelů BMW jako X5 M a X6 M se ale jeví být vrcholem racionality. Podívejte se, jak takto vyšperkovaný vůz vypadá.

Když se v roce 2009 představilo světu BMW 5 Gran Turismo, bylo jasné, že nejkrásnější auta historie se o své pozice bát nemusejí. Zejména neforemná záď připomene spíše pojízdný nábytek než auto v pravém smyslu slova a zjevně to není jen náš pocit. 5 GT se totiž příliš dobře neprodává a když už si ji někdo pořídí, často jde o dřívějšího zákazníka sedmičkové řady. Ostatně, vůz na technických základech „sedmy” stojí, což jsme dostatečně jasně zmínili i v našem někdejším testu.

Již dříve jsme vás informovali, že BMW se pokusí nevalné prodeje dané jistě do značné míry podivným vzhledem vylepšit zkrášlením pětkového GT tradičním M paketem a to nyní skutečně udělalo. Stalo se tak v záplavě novinek pro další modelový rok, které se v mnohem větší míře nevyhnuly ani sesterské pětce a elegantnějšímu bratříčkovi, kupé řady 6.

Tentokrát si můžeme dovolit být stručnější, neboť automobilka uvolnila pouhé dva snímky a nemnoho více informací. Ty jsou navíc vcelku nepřekvapivé, když shrnují, že M paket pro 5 GT sestává z řady aerodynamických, technických a vizuálních doplňků obvyklého typu. BMW konstatuje, že nemají svůj původ ani v pětce, ani v sedmičce, ale jsou zcela svébytné, vyvinuté výlučné pro tento model

Abychom byli konkrétní, aerodynamické (a ve výsledku také vzhledové) doplňky čítají odlišné nárazníky a boční prahy, vyloženě na city hraje odlišná chromovaná koncovka výfuku, naopak především funkční je snížený a přitvrzený podvozek doplněný alternativně o 19" nebo 20" kola z lehkých slitin. Karoserii vozu bude moci zdobit jeden ze sedmi laků karoserie, pouze pro M paket pak bude k dispozici karbonová černá metalíza, kterou můžete vidět i na přiložené fotografii.

Nechybí pochopitelně ani úpravy interiéru zahrnující sportovní sedadla s čalouněním v kombinaci látka/alcantara (pro verzi 550i kůže/alcantara), tlustší sportovní volant menšího průměru, opěrku pro levou nohu řidiče s emblémem divize M a stejně vyvedené obklady vnitřních prahů. Vše pak doplňuje šedé obložení interiéru a černé čalounění střechy.

Stejně jako v případě ostatních dnešních bavorských novinek bude i M paket pro 5 GT k mání od letošního podzimu za zatím neznámou cenu.


BMW 5 GT 2012: M paket realitou - 1 - BMW 5 GT 2012 M paket 01BMW 5 GT 2012: M paket realitou - 2 - BMW 5 GT 2012 M paket 02
BMW 5 GT 2012 s M paketem

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.