BMW M4 2014: je to první uniklá fotka konceptu nové M4? (doplněno)

Chystané sportovní kupé má dostat karoserii, jejíž hmotnost díky karbonu poklesne o 100 kg. Tohle by mohl být první snímek jeho konceptu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW M4 2014: je to první uniklá fotka konceptu nové M4? (doplněno)

15.8.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

BMW M4 2014: je to první uniklá fotka konceptu nové M4? (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystané sportovní kupé má dostat karoserii, jejíž hmotnost díky karbonu poklesne o 100 kg. Tohle by mohl být první snímek jeho konceptu.

Doplněno 13:30 Po nočním úniku první fotografie konceptu BMW M4 se objevil i druhý snímek zjevně ze stejné série, který celému předčasnému odhalení přidává na věrohodnosti. I z něj znovu září žlutá barva odkazující na starší M3 E46 a údajně 20" kola. Další novinky se zřejmě objeví již v řádu hodin a na Autoforum.cz vám je určitě naservírujeme, jakmile budou k dispozici.


Slovo „únik“ jsme v poslední době zmiňovali snad častěji než oficiální představení. Tomu se ale nemůžete divit, neboť jak Škoda Yeti, tak i Mercedes-Benz GLA zamířily na internet o trochu dříve, než samotné automobilky zamýšlely. Nejinak je tomu u BMW, které by očividně na zabezpečení mělo zapracovat více než kdokoliv jiný. Jen za poslední dobu totiž prosákly na světlo světa snímky nemaskovaného kupé řady 4, nového Mini i vůbec první neelektrické předokolky v podobě řady 1 GT.

Ani po této porci ale úniková cesta z Mnichova zřejmě nebyla zavalena. Nově totiž údajně prosákl první snímek koncepčního BMW M4. Podle magazínu Auto55, který stojí za zveřejněním, jde o oficiální záběr a možné to je - už nějakou chvíli víme, že „studie” (rozumějte 95 % finálního produktu) sportovního se má představit už tento víkend na akci zvané The Quail Motorsports Gathering, která je součástí přehlídky Concours d’Elegance v americkém Pebble Beach.

Daný koncept by přitom neměl produkční M4, která se ukáže v lednu v Detroitu, předznamenávat jen vizuálně, ale také po stránce materiálové. Očekává se totiž, že většina panelů karoserie bude vyrobena z uhlíkem zesílených plastů. To by se mělo projevit na redukci hmotnosti o nějakých 100 kg, což v kombinaci s výkonem okolo 450 koní má vést ke sprintu z klidu na stovku za 4,2 sekundy.

Může být fotka skutečná? Může, s nedávno publikovanou videoupoutávkou sdílí vůz barvu, vnější zpětná zrcátka i další detaily, ty by ale kdokoli do snímku stvořeného na počítači beztak promítl. Stoprocentně jisti si tedy být nemůžeme, ostatně nezdá se nám poněkud svérázně střižený přední nárazník. O víkendu budeme chytřejší...


BMW M4 2014: je to první uniklá fotka konceptu nové M4? (doplněno) - 1 - BMW M4 Concept unikBMW M4 2014: je to první uniklá fotka konceptu nové M4? (doplněno) - 2 - BMW Concept M4 Coupe unik 02
Jsou tohle opravdu první snímky koncepčního BMW M4? To si ověříme nejpozději o víkendu

Zdroj: Auto55

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.